KSSSE AZS PWSZ wycofa się z Euroligi?

12:27

9 września 2010

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

Kiedy w maju koszykarki AZS PWSZ zapewniły sobie prawy gry w Eurolidze prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak obiecywał wsparcie finsnowe dla naszej drużyny. Wczoraj jednak stwierdził, że w kasie miasta brakuje pieniędzy i i akademiczki nie otrzymają wsparcia na grę na euroligowej arenie.

Akademicki klub już w czerwcu wystosował pisma do Rady Miasta i Prezydenta Gorzowa Wlkp., z prośbą o dodatkowe 800 tys. zł., które byłyby przeznaczone na występy drużyny w Eurolidze. Wówczas wszyscy radni, a przede wszystkim Prezydent Tadeusz Jędrzejczak wielokrotnie deklarowali, że te pieniądze znajdą się w budżecie. Nie da się bowiem ukryć, że jest to znakomita promocja miasta i całego regionu. Wszak w tym elitarnym gronie mogą grać tylko 24 drużyny. W ślad za słownymi obietnicami działacze AZS PWSZ poczynili odpowiednie przygotowania. Najistotniejsze to zakontraktowanie odpowiedniej klasy zawodniczek jak np. Jelena Lauczanka, która z pewnością nie skorzystałaby z oferty AZS PWSZ gdyby drużyna nie występowała w Eurolidze.

Tak więc działacze klubu zostali postawieni niejako pod ścianą. Logika nakazywałaby wycofanie drużyny z rozgrywek Euroligi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ten wariant jest obecnie najbardziej prawdopodobny. To jednak wiązałoby się z licznymi konsekwencjami w postaci kar oraz rozwiązania niektórych kontraktów i związanych z tym odszkodowań. Gdyby do tego doszło oznaczałoby to również wycofanie się kilku sponsorów, a w najlepszym wypadku brak przedłużenia umów na następny sezon.

Wiceprezes klubu Ireneusz Madej nie wyklucza też opcji pozostania w Eurolidze, ale… bez najlepszych zawodniczek jak Richards, Lauczanka, Green. Wiadomo jednak, że wówczas pojedynki z takimi zespołami jak Borges Basket, Ros Casares Valencia czy Nadieżda Orenburg byłyby antypromocją klubu i miasta.

Tymczasem w budżecie miasta znalazło się ponad 600 tys. zł., które Prezydent Tadeusz Jędrzejczak chce przeznaczyć na ewentualny wykup praw do organizacji Grand Prix na żużlu.

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/Ireneusz-Madej-wiceprezes-KS-AZS-PWSZ.mp3|titles=Ireneusz Madej – wiceprezes KS AZS PWSZ]

Jedna myśl na temat “KSSSE AZS PWSZ wycofa się z Euroligi?”

  1. wieczorem wszyscy wocili z miasta
    i nikt latwiejszej nazwy nie ZASTAL
    KSSSSSSSSSSE AZS PWSZ

Dodaj komentarz