Zmiany personalne w szpitalu. Zmieni się ordynator ginekologii i położnictwa

13:00

25 stycznia 2017

Redakcja Radia Gorzów

(Visited 13 134 times, 1 visits today)

Od dzisiaj dr Mariusz Brych nie jest już ordynatorem oddziału ginekologiczno- położniczego gorzowskiego szpitala. Kierował oddziałem przez ostatnich 8 lat. Informację tę potwierdził nam Robert Surowiec, wiceprezes zarządu szpitala.


Zapytaliśmy więc Piotra Gratkowskiego, dyrektora do spraw lecznictwa w gorzowskiej lecznicy, o powody podziękowania Mariuszowi Brychowi za współpracę na stanowisku ordynatora.


O tym, że liczba porodów w gorzowskiej placówce spada, informowaliśmy już kilka tygodni temu na naszej antenie. Według danych Urzędu Stanu Cywilnego za miniony rok, gorzowskie maluchy przychodziły na świat w dużej liczbie w Skwierzynie, Barlinku, Drezdenku czy nawet Kostrzynie.
Zmiany na szczeblu kierowniczym na ginekologii i położnictwie nie są pierwszymi w ostatnim czasie w gorzowskim szpitalu. Niedawno reorganizację kadrową przeszedł także SOR. Wszystko w trosce o pacjentów – mówi wiceprezes Robert Surowiec.


Dodajmy, że doktor Mariusz Brych pozostaje szpitalnym lekarzem, jednak bez funkcji kierowniczej.

(Visited 13 134 times, 1 visits today)

24 myśli na temat “Zmiany personalne w szpitalu. Zmieni się ordynator ginekologii i położnictwa”

 1. Wielka szkoda i moim zdaniem duży błąd, najlepszy lekarz z jakim miałam do czynienia. Konkretny i profesjonalny, doskonały fachowiec! Obawiam się, że w Gorzowie nie ma godnego następcy.

 2. Kto zostanie następcą i czy dorówna Doktorowi Brychowi pod względem kompetencji, inteligencji, dowcipu i kultury osobistej. Śmiem wątpić a informacja o odwołaniu Doktora ze stanowiska bardzo mnie zmartwiła.

 3. Fachowiec z kłodawy rzadzi to skandal PO jeszcze troche i zielona trawka skandal
  Pielęgniarz ocenia lekarza

 4. Czystka polityczna. PO musi wsadzić swojego do im PIS etaty zabiera 😡

 5. Z ekonomicznego punktu widzenia wnioski należy wyciągać dlaczego ciężarne nie chcą rodzic w gorzowie a wybierają inne szpitale dlatego jeśli szef oddziału nad takimi statystykami nie panuje i nie ma pomysłu na zmiany to się go zmienia. Chociaż nie koniecznie musi sam za to odpowiadać bo przecież oddział tworzą oprócz pacjentów personel od sprzątaczki po dr i tu trzeba się zastanowić czy wszystko funkcjonuje jak należy. Moim zdaniem nie. I ja na pewno nie będę rodzic w gorzowie póki będzie takie podejście do spraw jakie jest a niestety miałam kilka razy mieć okazję bywać na oddziale.

 6. Bardzo dobra decyzja. Jestem kobietą, która niedawno rodziła, z przyczyn niezależnych poza Gw , w dużej klinice (chore dziecko) i całe szczęście, ponieważ wiem, że w Gorzowie naciskanoby i indukowano sztucznie poród naturalny , co mogłoby się różnie skończyć. Polityka oddziału była taka a nie inna, kobiety traktowano w sposób zły, CC traktowano jako zło konieczne. Oby teraz wszystko się zmieniło.

 7. Ostrouch wymienia Agencję Ochrony, na swoją, która na pewno teraz wygra przetarg na ochronę
  w szpitalu więc będzie miał wszystko pod kontrolą

 8. Była pacjenta doktora Brycha
  Jestem za. Według mnie decyzja o usunięciu dr. Brycha jest słuszna, tylko dlaczego tak późno? To właśnie on prowadził moją pierwszą ciążę, która właśnie z jego zaniedbań była do tego stopnia ciężka, że mam cały czas po niej traumę. Dr sztucznie podtrzymywał ciążę do 36 tygodnia (zwiększając cały czas dzienne dawki leków uspokajających i wyciszających oraz mnie i dziecko osłabiających). Na moje straszne dolegliwości nie zwracał uwagi, nawet USG nie widział potrzeby robić, gdzie dziecko było owinięte pempowiną i miało ograniczone ruchy. Gdyby nie inna pani doktor, która nie bała się podjąć słusznej decyzji zarówno mnie, jak i dziecka nie byłoby już na tym świecie. Cały czas był kryty, bo nikt nie miał odwagi się nim zająć, aż tu wreszcie słuszna decyzja.
  Może teraz wreszcie będzie więcej kultury i poziomu na oddziale położniczym, bo piszę wyłącznie o nim. Panuje na nim bałagan oraz spora ilość bakterii przez co często matki walczą m.in. z bakterią coli.

 9. Dodam jeszcze, że dr nie szanował swojego personelu, co było widać na oddziale. Pozostali lekarze nie mieli często odwagi podjąć słusznej decyzji w sprawie porodu , czy zastosowania cięcia, bo zabraniał im tego właśnie dr Brych. Nie dziwię się, że chętnych kobiet do rodzenia w tym szpitalu brakuje. Wystarczy wziąć pod uwagę statystyki, ale oczywiście te, które są rzetelne, a nie sfałszowane, ile dzieci rodzi się tu zdrowych, a ile jest ciąż z powikłaniami. Wniosek sam się nasuwa. Wiem jak postępuje się w tym szpitalu jeśli chodzi o krycie błędów lekarskich, bo też miałam z tym do czynienia, to jest kpina, że ktoś taki wykonuje ten zawód i podejmuje decyzję co do braku zastosowania cięcia, tylko wysyła, a potem cofa matkę (nawet po kilka razy) z porodówki, do sali patologi ciąży. matka jest ganiana, a dziecko potem rodzi się z problemami. Nikt tego nie dostrzega, nikt nie widzi horroru panującego na tym oddziale.

 10. może teraz właśnie personel i pacjenci odżyją, bo przyjdzie ktoś na poziomie i z wiedzą.

 11. Może i dobra decyzja. Nie wiem czy to norma, kto podejmuje decyzję czy kobieta ma rodzić siłami natury martwe od dwóch dni dziecko. Nie życzę tego największemu wrogowi. A moja córka rodziła, mając pełną świadomość, że nie usłyszy płaczu dziecka, a słyszała jedynie swój szloch. Żadnej specjalistycznej opieki psychologicznej. tylko pytanie po wszystkim czy chce rozmawiać z psychologiem. A ona wtedy sama chciała umrzeć…. Mam wielki żal …

 12. Brawo Prezes !!! Szkoda, że tak późno i szkoda, że Brych zostaje w szpitalu.

 13. Krew mnie zalewa, kiedy czytam, iż dr Brych to kulturalny lekarz. Niestety dał się poznać jako bezczelny typ bez poszanowania godności człowieka.

 14. Nie miałam okazji poznać tego ordynatora ale pamiętam dokładnie dr. Gedymin której też wszyscy lekarze się bali i dzięki niej straciłam dziecko. To właśnie ona nie pozwalała na inny ruch pokazując swoją władzę. A pamiętam wspaniałych lekarzy którzy chcieli mi pomóc np. Dr. Rybski

 15. Decyzja, jak decyzja, ale uzasadnienie smieszne- spada liczba porodow, pacjentki rodza poza Gorzowem……… To ordynator powinien osobiscie zapladniac kobiety, zeby porodow bylo wiecej czy jezdzic po miescie z megafonem i zapraszac do porodu w Gorzowie ?
  Mogliby juz podac jakis konkretny powod, a nie , ze mi czy tamtemu panu z Pis ten pan spoza Pis sie nie podoba!

 16. Zastąpić fachowca bucybutem… ordynator nie musi być miły ma być profesjonalistą!!!

 17. Od ordynatora po jeszcze kilku lekarzy powinien się pozbyć oddział ginekologiczny,co nie którzy już dawno powinni wylecieć na bruk.Czemu rodzimy gdzie indziej, bo nikt nie pozwoli się traktować jak przynieś podaj pozamiataj a niektórzy chamstwo mają wlane w siebie .Syf jak był tak jest nadal tylko że oddział wyremontowany. Masakra

 18. Trochę na temat, trochę nie…. Czy znajdzie się mama która w ostatnim czasie rodziła na tym właśnie oddziale? Mam termin w przyszłym tygodniu i szczerze mówiąc, nie uśmiecha mi się rodzić tu w Gorzowie (biorąc pod uwagę opinie)… Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuje 🙂

 19. Takiego wspaniałego ordynatora zwolnić ze stanowiska bo nie podoba się, że się pisowcom nie kłania? Nie patrzy się na kompetencje, liczy się poprawność polityczna w tym kraju. Dzięki niemu żyję i czuję się dobrze już ponad dziesięć lat. Dzięki doktorze, niech się Pan nie przejmuje, jest pan świetny i nikt ani nic tego nie zmieni.

 20. Powinni za dupy się zabrać włącznie z dyrektorem szpitala który wszystko tnie żeby jak najtaniej było, na oddziale położniczym powinni pracować ludzie z sercem, niektóre położne tez bym do sprzątania kurzu zagoniła bo damy wielkie nawet dupy nie rusza jak się woła a jak przyjdą to wielka łaska ( powtarzam niektóre)

 21. @Ania – „Takiego wspaniałego ordynatora zwolnić ze stanowiska bo nie podoba się, że się pisowcom nie kłania?”

  Co ty za bzdury wypisujesz. Zwolnił go zarząd szpitala, a więc PO, SLD i Nowoczesna. PiS nie ma z tym nic wspólnego.

 22. Zwolnili ordynatora, bo mają zbyt mało porodów. Gdyby się starał o więcej, to by go zwolnili za molestowanie. Jak ktoś chce psa uderzyć, to kij zawsze znajdzie.

 23. Przyczyną spadku ilości porodów może być też to, że młodzież uświadamia się teraz na pornosach. Są pary, które latami leczą się na bezpłodność, gdyż nie mogą mieć dziecka, pomimo że od lat próbują jak na filmie z wytryskiem na twarz.

Dodaj komentarz