Wyjaśniamy śmieciowe zamieszanie

17:19

15 stycznia 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 8 292 times, 1 visits today)

Przepełnione altany, z których wylewają się śmieci – takie zdjęcia od kilku dni trafiają do naszej redakcji. Tak jest na przykład przy dawnej ulicy 9 Maja, przy Kościuszki, Wojciechowskiego czy Narutowicza.  Po naszej interwencji sprawą od rana zajmują się pracownicy Biura Związku Celowego MG 6. Ustalają między innymi dlaczego firma, która zakończyła umowę na odbiór śmieci z terenu miasta, nie zabrała jeszcze z altan swoich pojemników i zalegających w nich odpadów. Mówi dyrektor biura Katarzyna Szczepańska:

Tam, gdzie sytuacja jest najgorsza, firmy odbierające śmieci mają pojawić się jeszcze dziś:

Dyrektor Szczepańskiej trudno było odpowiedzieć dlaczego firma, która zakończyła współpracę z miastem nie odebrała śmieci. Wiemy natomiast, że na zabranie pojemników ma miesiąc:

Firma Eneris Surowce deklaruje, że rozstawi wszystkie pojemniki do końca tygodnia.

 

 

(Visited 8 292 times, 1 visits today)

18 myśli na temat “Wyjaśniamy śmieciowe zamieszanie”

 1. Już rzygać się chce od tłumaczeń tej Pani i jej mądrości które wypaca jak tylko została szefową tego bajzlu.

 2. Błędy w umowie. Które to już za obecnych rządów.
  Jak można pozwolić, żeby poprzedni odbierający śmieci miał miesiąc na zabranie pojemników a nowy musiał wstawić je natychmiast?
  Przecież można zablokować altanki na miesiąc, zasypać je śmieciami i Laguna z tego korzysta.

 3. wyjaśniliście tak jak PiS wyjaśnia, czyli dalej nikt nic nie wie, może Trybunał Przyłębskiej się wypowie!

 4. Pis do tego akurat nic nie ma. Jacek W. jest za to odpowiedzialny. Tak dla jasności sprawy. Trzeba zmienić gościa w listopadzie. I tyle w temacie.

 5. To nie Pani Dyrektor, tylko zarządcy nieruchomości nie dopilnowali

 6. poprzednia firma ma w dup…swoje obowiązki i zrobiła na złość , bo przegrała przetarg a przygłupy obwiniają dyrektor

 7. Chyba są narzędzia, żeby na Lagunę wpłynąć. Niech zabiera swoje śmieci za które pieniądze dostała. Od czego jest MG6, jeśli nie od pilnowania porządku.

 8. Czy MG6 rozważa uszczuplić z zabezpieczania finansowego Laguny, aby pokryć ich zobowiązania wynikające z umowy. Proszę panią Dyrektor o odpowiedz, jak czyta komentarze

 9. Co ma do tego dyrektor jak firmy poszły na wojnę? Laguna i Eneris się nie lubią … a przerąbane mają mieszkańcy….

 10. a mnie nie interesują przepychanki między firmami , -kto ma zabrać ,kto zostawić etc—- ja chcę ,żeby miasto było czyste , niech sam belzebub zabiera , ma być czysto i basta

 11. Wczoraj po przez Gazetę Lubuską pani dyrektor radziła mieszkańcom bloków przechowywać segregowane smieci na balkonach swoich mieszkań. Przypominam, że to prezydent Wójcicki sprowadził do Gorzowa panią dyrektor, która ponoć miała same sukcesy w pracy urzędniczej w Lubniewicach i Deszcznie.

 12. zapraszam na Paderewskiego – Laguna zabrała pojemniki a góry śmieci pozostały w boksach ………. do tego „pięknie” poustawiane w dużym chaosie na trawie „nowe” nieczytelne pojemniki ……… brawo

 13. Laguna miała umowę do 6 więc do kiedy powinna zbierać śmieci? Od 8 śmieci ze starych i nowych (jeśli są) powinna odbierać firma Eneris.Laguna poszła miastu na rękę i zostawiła swoje pojemnika na miesiąc bo ani miasto ani Eneris nie dało rady postawić nowych pojemników w wymaganym terminie.Czy Wy jak macie pracę do 10 a póżniej was zwalniają to dalej do tej pracy chodzicie bo były pracodawca nie ma jeszcze nikogo na wasze miejsce?Nie sądze….

 14. W Lagunie to nie ma kto już pracować i swoich śmieci pozabierać. Jeździli jak chcieli na koniec roku, niezgodnie z terminami, pojemniki pełne zostawili i góry śmieci a teraz nawet nie maja jak kubłów odebrać! Wielka mi łaska. Niech zabieraja i nie utrudniają! Z przegranym przetargiem się nie potrafi ktos pogodzić po prostu.

Dodaj komentarz