Wspólna promocja gospodarcza Gorzowa, Bogdańca, Deszczna,Kłodawy i Santoka zainaugurowana!

21:47

26 stycznia 2018

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91. (Visited 6 367 times, 1 visits today)

„Wspólna promocja gospodarcza Gorzowa Wielkopolskiego, Bogdańca, Deszczna, Kłodawy i Santoka” to tytuł projektu, który uroczyście zainaugurowano w Teatrze imienia Juliusza Osterwy.

Logo projektu – latawiec, jest odwzorowaniem mapy obszaru funkcjonalnego i granic gmin.To symbol przyjaznej, nieprzytłaczającej ogromem integracji, która oferuje wiele możliwości, realizację ambicji i planów rozwojowych. Zdaniem prezydenta Gorzowa, Jacka Wójcickiego bardzo ważne jest budowanie dobrego wizerunku gospodarczego miasta i czterech sąsiadujących gmin:
Wójt gminy Kłodawa, Anna Mołodciak uważa, że dzięki  projektowi zarówno mikro – przedsiębiorcy, jak i duże firmy będą się uzupełniać oraz wspierać:
Krystyna Pławska, wójt Bogdańca, jest przekonana, że dzięki temu projektowi małe gminy otrzymały dużą szansę na rozwój gospodarczy:
Paweł Tymszana, wójt Deszczna ma nadzieję, że dzięki tej wspólnej promocji gospodarczej, przedsiębiorcom uda się łatwiej pozyskać pracowników:
Józef Ludniewski, wójt Santoka – gminy, która stawia na rozwój turystyki jest pełen optymizmu i wiary w skuteczność tego projektu. W Santoku już na początku lutego odbędzie się spotkanie z przedsiębiorcami, później przyjdzie czas na targi branżowe:

 

Projekt będzie prowadzony pod hasłem „Miejski Obszar Funkcjonowania Gorzowa Wielkopolskiego – MOF GW” i potrwa do połowy roku 2019. Fundusze na jego realizację zostały pozyskane z pieniędzy unijnych.
(Visited 6 367 times, 1 visits today)

12 myśli na temat “Wspólna promocja gospodarcza Gorzowa, Bogdańca, Deszczna,Kłodawy i Santoka zainaugurowana!”

 1. Tak się umówili, żeby było widać sam napis Deszczno? Przypadek? Nikt nie wpadł, że środka nie będzie widać? Ojej. Przypadek.

 2. Brawo, w koncu Gorzow dogaduje sie z osciennymi gminami. Oby tylko na slowach sie nie skonczylo. Ku wielkiemu Gorzowowi!

 3. Znamienny brak Lubiszyna. Kto nie chce naturalnego dla Gorzowa inwestycyjnego rejonu Baczyny ? Wiemy, zielonogórska pani marszałek boi się konkurencji dla Nowego Kisielina.

 4. Czemu zabraklo Lubiszyna? Z pieknym jeziorem ktore bedzie wlasnie rewitalizowane z budowa pomostu i drogi dojazdowej. W koncu zniknie ta tarka

 5. a tenjego inżynier ruchu przez którego nie udała się Kostrzyńska (bo nie przesunął drogi od drzew zostawiając tam ściezkę rowerową),

  dalej na stanowisku
  i będziemy 3 lata następne stać w korkach na Walczaka i Sikorskiego bo tak zorganizował komunikację w mieście. Z T1 nie jeżdżącymi po trasach tramwaju włącznie.

 6. Rzeczywiście promocja, wiosek i gmin. A na czele wioska pod nazwą Gorzów Wielkopolski….Ciągnie swój do swego.

 7. Wójt szuka miejsca pracy?Bez stworzenia aglomeracji nic ta sztuczna inicjatywa nie zmieni.No i gdzie Baczyna?

 8. Powinna być jednolita, zgrana komunikacja publiczna np. żeby pojechać z Deszczna do Kłodawy, albo z Bogdańca a nie tam jakieś wysiadki, przesiadki, szukanie innego autobusu, osobny bilet itp. Bez tego nie ma o czym gadać.

 9. Wójcicki pcha tego wsioka z Glinika na piedestał.Wsiok wsioka kryje.Co z listami mieszkaniowymi(nie do remontu).czy mieszkanka należą się tylko sprowadzanym nauczycielom do tej pseudouczelni???Gorzów nigdy nie był ani nie będzie miastkiem akademickim.Wonnnnnnnnnn wsioczki.

Dodaj komentarz