Więcej głodnych przedszkolaków

08:47

18 listopada 2014

Polska Agencja Prasowa

(Visited 46 times, 1 visits today)

Od 2008 r. o blisko 20 proc. wzrosła liczba dzieci z najmłodszej grupy wiekowej – do 7. roku życia -, które korzystają z rządowego programu dożywiania – pisze „Rzeczpospolita”.

Jeszcze w 2008 r. korzystało z niego ok. 273 tys. maluchów, a w 2013 r. już o 50 tys. więcej – blisko 323 tys. Takie dane przynosi sprawozdanie Ministerstwa Edukacji Narodowej z realizacji Programu Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich na lata 2008–2013.

Statystyki są tym bardziej niepokojące, że w tym samym czasie liczba uczniów na wszystkich etapach kształcenia korzystających z programu dożywania w wyniku niżu demograficznego spadła o blisko 24 proc. – zauważa „Rz”.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wskazuje, że dzieci korzystających z programu przybywa w związku ze zmianami z 2009 r., które rozszerzyły grono wspieranych. Nowe rozwiązanie umożliwia udzielenie pomocy w formie posiłku bez konieczności rodzinnego wywiadu środowiskowego oraz decyzji ośrodka pomocy społ. – podkreśla MPiPS.

Z kolei MEN zauważa, że przybywa przedszkolaków w ogóle, co też ułatwia zdiagnozowanie problemów socjalnych dzieci i objęcie ich programem dożywania.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Więcej głodnych przedszkolaków”

  1. Ciekawe tłumaczenia, bo wg statystyk rośnie nam mocno rozwarstwienie społeczne a biedni biednieją jeszcze bardziej podczas gdy bogaci są jeszcze bogatsi. Spada także udział pensji pracowniczych w wydatkach firm podczas gdy wydajność coraz bardziej wzrasta. Jak długo jeszcze będą nas mamić „wolnym rynkiem” i po transformacyjnym przymusem?

Dodaj komentarz