Wiceprezes Inneko odszedł. „Do pomyślnej współpracy potrzebne są dwie osoby”

16:46

20 kwietnia 2017

Marcin Sasim

(Visited 5 196 times, 1 visits today)

Seweryn Stuła zrezygnował z zasiadania w zarządzie gorzowskiej spółki Inneko. Powód? Brak możliwości współpracy z prezesem Arturem Czyżewskim. Przypomnijmy, Seweryn Stuła wiceszefem dawnego ZUO był przez trzy miesiące. Decyzją rady nadzorczej miał wpłynąć na poprawę relacji między pracownikami a zarządem. Część pracowników skarżyła się bowiem na styl, jakim rządzi spółką prezes Artur Czyżewski. List w tej sprawie trafił do prezydenta Jacka Wójcickiego.

Inneko wychodzi na prostą, ale nie ma „harmonijnej współpracy kierownictwa z pracownikami”. Nie naprawi jej już Seweryn Stuła, który powiedział Gazecie Wyborczej, że „współpraca to relacja zwrotna. Do pomyślnej współpracy potrzebne są dwie osoby”.

Co na to magistrat? Mówi rzecznik Urzędu Miasta Ewa Sadowska:

Dlatego w spółce rozpoczęła pracę nowa osoba, która ma odpowiadać także za relacje wewnętrzne:

W spółce prowadzony jest obecnie audyt. Seweryn Stuła zarządza Lubuską Fundacją Zachodnie Centrum Gospodarcze.

(Visited 5 196 times, 1 visits today)

14 myśli na temat “Wiceprezes Inneko odszedł. „Do pomyślnej współpracy potrzebne są dwie osoby””

 1. jaja na maxa….czyzewski jest chyba nieusuwalny….a wywpowiedz rzeczniczki to mega pier..lemento

 2. Ludzie jak wy mydlicie oczy czytelnikom i słuchaczom .Pan Stuła został postawiony przed faktem albo albo ,nie zgadzał się z decyzjami p.Czyżewskiego a p.prezes nie znosi ludzi którzy mają odmienne zdanie.pPrezydent na łamach Wyborczej mówi ,że konflikt w Inneko to pięć osób NIE to nie pięć osob tylko wiekszość załogi , p.Prezydent zbagatalizował tą sprawę.Jak sięgnie się pamięcią do początku konfliktu i zacznie sie analizować te wszystkie artykuły to włos się jerzy Ale tak to jest jak się ma władzę.Audyt ktory zleciło miasto ???? Czy on ujawni prawdę jesli nawet to tak zakrecą że i tak będzie racja tych co rzadzą tzn tych którzy to zlecili Wszyscy mieszkańcy wiedzą jak bardzo jest źle w mieście

 3. Przy tej okazji może władze miasta ujawnią wyniki audytu przeprowadzonego w CR-S „Słowianka”. Czy i tym razem zamieciono sprawy pod dywan? cdn.

 4. A co złego w tym audycie? Zlecilby Prezes byloby źle. Zlecilo miasto też źle. Kto musiałby to zlecić żeby szanownemu Państwu było dobrze?
  Spółka miejska to nie osrodek opiekuńczy. Jeżeli komuś się za ciężko pracuje to niech przejdzie do pracy do podmiotu prywatnego. Szybko na ziemię sprowadzony zostanie.

 5. A jakie doświadczenie zawodowe w kierowaniu tak duzymi spolkami miał Pan Stula? Ciekawe gdzie by zaszedl bez znajomości swoich

 6. W audycie nic złego nawet bardzo wskazany przy takim konflikcie i takich rządach,ale chodzi o uczciwość w podsumowaniu calości.A tak wogóle to w Inneko przybyło wiele nowych osób a czy one mają pojęcie o spółkach ????Sprawy Inneko pozornie trochę się wyciszyly a teraz znowu na fali ,co tam sie jeszcze wydarzy ,ciekawe

 7. Nie zakładam nie uczciwości , chciałbym aby była uczciwa ,bo może wówczas p.Prezydent będzie miał inne spojrzenie na manipulacje prezesa.

 8. Oby była rzetelna, wtedy pokaże liczne i brzydkie manipulacje przeciwników prezesa, w tym czarny PR lokalnych mediów, i tej części załogi, która zamiast pracować dla firmy, woli jej szkodzić.

 9. A kim niby jest ten Stuła? Skąd go wytrzasnęli poza tym że z Pisu? Co potrafi poza tym że umie podnosić kobiety jedną ręką na youtube? Kolejny Misiewicz, który wypłakuje się w mediach że nikt nie pozwala mu się rozwinąć, nauczyć.

 10. Kiedyś słyszałem tego Stułę jak bredził jakieś głodne kawałki o historii. Chyba lubi historię, szczególnie latających husarzy i turbosłowian, dlatego sprawdza się jako żołnierz pisu. Pis teraz powoli rozpycha się w strukturach lokalnych władz spółkach i skorzysta z każdej okazji żeby wepchnąć gdzieś jakiegoś swojego pociotka. Według mnie Czyżewski jest dobrym menedżerem i szczerze mówiąc zdziwiłbym się gdyby współpraca z takim ludkiem wrzuconym mu z jakiegoś partyjnego układu miała by się układać. Tak właśnie pisiory będą rozwalać gospodarkę i degradować spółki.

 11. Czyżewski dobrym menadżerem ????nonsens dla mnie człowiek który skacze z firmy do firmy ,rozwala wszystko co napotka po drodze a przy tym manipuluje ludżmi na każdym stanowisku to nie menadżer [ a to wszystko można było przeczytać w mediach.] Prawdziwy menadżer ,prezes, szanuje ludzi jest wymagający ale nie kłamliwy,i obiektywnie patrzy na zespół ludzi który go otacza, bo to zespół pracuje na wizerunek prezesa , zresztą o czym tu mówić….

 12. I bardzo dobrze że wiceprezes odszedł. Mało odporny na stres to co on miał naprawiać / poprawiać. Firmą powinien zarządzać jeden człowiek. A firma wychodzi na prostą to tak trzymać, zawsze znajdą się „niezadowoleni” z nowych zasad pracy np.: że trzeba się wziąć do solidnej pracy i być zaangażowanym w firmę. Teraz powinno być w firmie już tylko lepiej byleby nie przeszkadzać a firma solidnie stanie na nogi to i pracownikom się polepszy.

 13. Oj „Czytelnik- jak wy mydlicie oczy”, chyba mało czytasz… i mydlisz ty…
  Menedżer na kontrakcie pracuje tak długo, jak ma kontrakt. Jak się kontrakt kończy, menedżer przestaje pracować, czasem go wywalają, czasem sam rzuca papierami. Proste? No to dalej…
  W firmach państwowych, lub z udziałem Państwa, a w takich głównie Czyżewski pracował – apel: wystarczy poczytać – taki menedżer kończy pracę. gdy zmienia się właściciel większościowy lub władza w mieście/województwie/kraju. Rzadko kiedy zostaje.
  Taka robota, jak malarza, fotografa, marynarza… dzisiaj tu, jutro tam, cytując klasyka. I tyle.
  Argument, że Czyżewski to kiepski menedżer, bo zmieniał prace… wysil się bardziej „Czytelniku jak wy mydlicie oczy”

Dodaj komentarz