W sprawie Sikorskiego miasto ma związane ręce

14:52

2 stycznia 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 8 555 times, 1 visits today)

Miasto wciąż nie może podpisać umowy na modernizację ulicy Sikorskiego.

Budową deptaku i nowego torowiska zająć ma się konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Wykonawce wybrano już pod koniec października. Umowy nie można jednak podpisać bo wciąż jeszcze trwa kontrola prowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych – mówi wiceprezydent Agnieszka Surmacz

Urzędnicy spodziewali się jednak, że kontrola zakończy się w grudniu i jeszcze przed świętami uda się podpisać umowę z wykonawcą. Tak się jednak nie stało. – To chyba najdłuższa kontrola jak nam się zdarzyła – dodaje wiceprezydent Surmacz.

Kosztująca blisko 56 mln zł inwestycja ma zmienić oblicze centrum Gorzowa. Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w części Sikorskiego i Warszawskiej. Powstanie też małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej oraz al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich. W związku z tym pomnik Adama Mickiewicza zostanie przesunięty. Natomiast odcinek Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak.

Sikorskiego z deptakiem ma być gotowa do 30 listopada przyszłego roku.

(Visited 8 555 times, 1 visits today)

8 myśli na temat “W sprawie Sikorskiego miasto ma związane ręce”

 1. kiedy zostanie definitywnie zakończony remont ul.Warszawskiej i Walczaka? Proszę podać datę (można się pomylić o rok kalendarzowy)

 2. Urząd pod wodzą Wójcickiego ma permanentnie związane ręce. Praktycznie w każdej sprawie.

 3. przekraczają bodajże kwotę – mówi wiceprezydent Agnieszka Surmacz

  Pani wiceprezydent powinna WIDZIEĆ od jakiej kwoty!!!

 4. Pani Prezydent ze swoim zespołem mam nadzieję są w bieżącym kontakcie z wykonawcą? Terminy tak firmy budowlanej, jak i rozliczenia dotacji? Każdy scenariusz opracowany? Przesunięcia środków, przesunięcia terminu, wycofania się wykonawcy…? Liczę, że urząd wyciągnął solidną nauczkę z Walczaka, Warszawskiej i Kostrzyńskiej?

 5. W końcu ,,coś” sie dzieje w Tym Gorzowie… wcześniej za poprzedniej ,,władzy” hmm….nic mi nie przychodzi do głowy… nie działo sie NIC !!!!
  A wszyscy tylko narzekają…

 6. Słabe, nie rozwojowe i w końcu szkodliwe dla miasta projekty. Wójcicki marnuje szanse i pieniądze. Mam jego dość.

 7. Miasto we wszystkim co sie dzieje w Gorzowie ma związane ręce. Nie tylko o ul. Sikorskiego idzie. Tak było w przypadku remontu i modernizacji ulic Warszawskej , Walczaka, Kostrzyńskiej, Alejek na osiedlu Staszica i każdej innej inwestycji

Dodaj komentarz