Uważajcie na drogach. Jeździ się fatalnie

15:39

18 stycznia 2018

Redakcja Radia Gorzów

(Visited 9 065 times, 1 visits today)

Złe warunki na drogach. Ciężko się jeździ po całym mieście. Na Walczaka od centrum miasto w kierunku Ronda Gdańskiego utrudnienia. Doszło tam do kolizji samochodów i można postać. Na Rondzie Solidarności także utrudnienia po stłuczce dwóch aut. Na drogach zalega śnieg lub błoto pośniegowe i jest bardzo ślisko.

MZK informuje, że autobusy mają kłopoty z wjazdem na wzniesienia.

Auta zablokowały także ul. Fredry. W centrum przy Parku 111 tir nie mógł przez dłuższy czas ruszyć z miejsca i tamował ruch.

Na ul. Matejki jest Elżbieta Kobelak:

Ciężko się także jeździ ulicami Słowiańską i Kosynierów Gdyńskich. Anna Przybylak:

Warunki będą się pogarszały, bo temperatura spada.

Przypominamy, że pługopiaskarki w pierwszej kolejności odśnieżają drogi główne, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej. Złe warunki panują także na trasie S3 i drodze krajowej nr 22. W miejscowości Długie ciężarówki nie mogą podjechać pod wzniesienie w kierunku Wałcza.

(Visited 9 065 times, 1 visits today)

29 myśli na temat “Uważajcie na drogach. Jeździ się fatalnie”

 1. 21 wiek co to za firma sprzątająca powinni od 13 działać nie dopuścić do takiej sytuacji nie można nigdzie podjechać do walić im karę

 2. Zima zaskoczyła….. Komunikaty pogodowe można w XXI w. śledzić na bieżąco. I co panie JW? Śmieci bajzel, odśnieżanie bajzel, ogólny bajzel. Jakieś wytłumaczenie?

 3. Już zaczyna się jad. Drogowcy śpią , wszędzie bajzel, bajzel, bajzel, tylko wziąć sznur i się powiesić. Gorzowiaczki to jednak wyjątkowo krnąbrna, gnuśna i marudna nacja. Ale co się dziwić. Człowiek może wyjść ze wsi, ale wieś z człowieka nigdy.

 4. Bigos, mówisz o naszym Wójcie? 🙂
  Też nie widziałem takiej tragedii od 2010r. ale wtedy sypało dniem i nocą. Porwali się z motyką na słońce odstawiając firmę, która przez kilkanaście lat odśnieżała Gorzów jak gdyby to była bułka z masłem. Dobrze, że zima lekka, bo do miasta helikopterami by żywność musieli transportować.

 5. Bigos, gdyby Inneko RCS się nie przechwalał 3 dni temu, że jest gotowy do ataku zimy i opadów śniegu, przyznałbym rację. Nowa firma, musi okrzepnąć. Ale jak ktoś robi sobie PR, nie wiedząc co go czeka, a następnie, po 3 dniach opady 20 cm śniegu paraliżują Miasto, to coś jest nie tak i tyle.

 6. Kto widział pracującą piaskarkę dzisiaj? Ja widziałem tylko jedną jadącą na sygnale, ale pług w górze i nie sypała.

 7. @C widzialem conajmniej pięć. Ale co z tego ze zgarnia jak pada snieg skoro za dziesiec minut jest nadal biało? Poza tym jest pewna hierarchia w osdsniezaniu zgodnie z kategoriami dróg.

 8. Cenzura widzę już na radiogorzow jeśli ktoś się krytycznie wypowiada o prezydencie i jego spółce do odśnieżania, która nie daj rady. Wypowiedzi nie są konieczne, bo kto jeździ ten widzi, że tak nie było od lat.

 9. McGregor, przeczytaj co pisze eldoopa. Śnieg sypie jak wściekły, wszystkich dróg też nie odśnieżysz od razu, stąd i trzeba chwilę poczekać aż będzie ok. Po co zaraz ta nienawiść, bluzgi i jazgot.

 10. Jak dla mnie piaskarki i pługi powinny wyjeżdżać po zakończeniu opadów i jeżeli są do tego sprzyjające prognozy. Dużym nakładem utrzymywać drogi wojewódzkie, i najważniejsze arterie. Ludzie chcą żeby piaskarka pod ich blokiem na życzenie była. Przecież to majątek kosztuje. Są dni kiedy można się zastanowić czy zostawić samochód pod domem. Dla zdrowia by wyszło. Absurd, ludzie zapomnieli co to zima.

 11. do dziada…a jak będzie padać tydzień to co? Pługi i piaskarki powinny stać bezczynnie? Dobrze się czujesz?

 12. W Szczecinie odwołane loty, w Opolu autobusy przez wiatr zepchnięte z drogi a u nas zamiast ostrzeżeń, żeby ograniczyć wychodzenie z domu – jazgot, żeby swoimi szrotami z zachodu pod sam sklep wjechać po bułkę, chipsy i zgrzewkę piwa a następnie zaparkować pod samą klatką schodową, najlepiej żeby wjechać na piętro. Kto bogatemu zabroni. Można i po gumę do żucia jechać samochodem w śnieżycę albo po paczkę papierosów.

 13. Dzisiejszy paraliż dotyczył głównych arterii miasta. Trasa strefa ekonomiczna-miasto dosłownie stała przez 2 godziny. W urzędzie i Inneko jak widać mobilizacja – pracownicy zagonieni do pozytywnego komentowania pracy drogowców.

 14. Dzisiejszy paraliż dotyczył głównych arterii miasta – brzmi niczym Nowy Jork, strach się bać. Proponuję kaloryfery w asfalcie i po problemie – geniusz tkwi w prostocie.

 15. Spójrzmy na to obiektywnie: takiego paraliżu nie widziałem od 2010 w Gorzowie, kiedy jednak padało przez kilka dni bez przerwy. Dziś wystarczyło kilka godzin, żeby firma zajmująca się pierwszy rok odśnieżaniem poległa. Proponuję więcej pokory i korzystania z doświadczeń poprzedników, którzy zajmowali się tym kilkanaście lat, a nie żarcików i chwalenia w mediach. A kierowcy do piaskarek a nie pozytywne komentarze na forach wypisujecie, bagatelizujące totalną klapę. Prawdy nie da się przekłamać, bo wielu Gorzowian dziś stało na głównych drogach, a te korki to właśnie przez nieskuteczne odśnieżanie.
  Trzymam kciuki i życzę więcej skuteczności.

 16. No cóż.Jaki prezydent miasta taka organizacja odśnieżania.ą w Deszcznie są tylko dwie ulice do odśnieżania nie panie Jacku.

 17. Przy tak obfitych i intensywnych opadach śniegu tylko diabeł ogonem by pozamiatał.Więc odczepcie się od służb porządkowych.

 18. w TVP info pokazuja od rana dziosiaj Gorzów ulica Bierzanina co się tam działo..tir z drewnem nie mógł wjechac pod groke bo nic nie bylo odsniezone , wiec nei gadajcie ze sluzby zadzialaly dobrze, bo nie zadziałały. meoze maja za malo sprzetu na miasto. fAKTY SA TAKIE ZE PRZY JEDNORAZOWEJ I W SUMIE KROTKIEJ AKCJI ZWIAZANEJ Z OPADAMI SNIEGU KOMPLETNIE SOBIE TA FIRMA NIE PORADZILA. i TYLE.

 19. To może łaskawie wyjaśnij wszystkim jak te służby mają odśnieżać padający śnieg, kiedy grat jedzie za gratem? Co za wyjątkowo marudny i jęczący lud te gorzowiaki. Słoma z butów.

 20. Wszędzie potrafią tylko nie w Gorzowie, takich bystrzaków pokroju Lucypera mamy w gorzowskich urzędach.

 21. A paraliż Gorzowa pokazują dziś we wszystkich stacjach informacyjnych. Wydział promocji pewnie dumny.

 22. Gadanie dla gadania . Wszędzie to samo bylo. Poznań szczecin…wiec @M nie piernicz głupot. Wystarczy pomyśleć

 23. Jakby jeszcze kierowcy MZK nie zatrzymywali autobusów na środku skrzyżowania to korek byłby mniejszy. ( I inni kierowcy też.)

 24. Bear – wystarczy wyjść zza urzędniczego biurka i się przejechać po województwie. Wszędzie jako tako przejezdnie, a w Gorzowie DRAMAT. A skoro urząd przyjął taktykę „nie da się odśnieżyć” to po cholerę to całe Inneko? Po co te miliony przeznaczone na… nic?

 25. Dobrym rozwiązaniem byłaby budowa siatki tuneli pod miastem, nawet 2 poziomowych, tam śniegu nigdy nie będzie. Alternatywne arterie puścić pod ziemią co zmniejszyłoby nieco korki w mieście. Nad ziemią zadaszone wiadukty z podgrzewanymi jezdniami, bo dzisiaj dostać się ze Staszica na Zawarcie to koszmar. Ale niestety rządzi nami wójt który myśli i działa po wiejsku.

 26. Wszystkim, którzy zapewne bezinteresownie śpiewają nic się nie stało, Gorzowianie, nic się nie stało, warto przypomnieć, że wczoraj to nie był żaden Armagedon. Przez godzinę spadło 20 cm śniegu. A spółka miejska, która w poniedziałek chwaliła się że jest świetnie przygotowana do zimy doprowadziła do dwugodzinnego paraliżu Miasta. Z odśnieżaniem jest jak z ubezpieczeniem. Czasami przez całą zimę nie pada śnieg, a czasami pada przez tydzień. To może lepiej zlecić odśnieżanie, podpisać odpowiednią umowę i płacić za gotowość i wykonaną pracę, niż powoływać do tego celu specjalną spółkę i liczyć na szczęście? Na tym własnie polega wioskowatość wójta.

 27. W całym tym zamieszaniu z odśnieżaniem nie chodzi o to, czy ktoś się spóźnił z sypaniem piachu czy nie. Chodzi o to, że mieszkańcy tego miasta to ludzie wiecznie jęczący, marudzący, narzekający, gderający i czarnowidzący. Boby nie zrobił to źle, bajzel, dziadostwo, korki,korki,korki. Są to cechy charakteryzujące ludzi małostkowych, prowincjuszy i ignorantów. Ludzi niby z miasta, ale wiocha to najgorsza z możliwych.

 28. McGregor – to nie są żadni „bezinteresowni”, to pracownicy Inneko i magistratu.

Dodaj komentarz