Utrudnienia na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

09:04

7 stycznia 2018

Agnieszka Dobosiewicz

Dziennikarka gorzowskiej redakcji Radia Zachód i Radia Gorzów. Tel. 95 7204 791. (Visited 6 270 times, 1 visits today)

Zmieniona została organizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w gorzowskim szpitalu. Ma to związek z modernizacją oddziału i rozpoczętymi dwa dni temu pracami remontowo-budowlanymi.

– Osoby, które zgłaszają się na SOR, muszą się liczyć z przejściowymi utrudnieniami, ale staraliśmy się aby remont był jak najmniej uciążliwy dla pacjentów – mówi kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Sybilla Brzozowska- Mańkowska.

Obecni dziś rano na Szpitalnym Oddziele Ratunkowym pacjenci i ich bliscy nie odczuli utrudnień związanych z rozpoczętym remontem oddziału.

Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Sybilla Brzozowska- Mańkowska prosi o wyrozumiałość pacjentów i ich bliskich.

Po przebudowie kubatura Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ma zostać zwiększona o ponad 1,3 tysiąca metrów kwadratowych. Oprócz sal, w których będą zaopatrywani pacjenci wymagający natychmiastowej lub pilnej opieki, stworzona zostanie strefa dla pacjentów, którzy na udzielenie pomocy mogą poczekać (teraz ta strefa jest połączona z poczekalnią). Całość inwestycji ma być uzupełniona sprzętem służącym ratowaniu życia i monitorującym funkcje życiowe, nowymi łóżkami, RTG z ramieniem C, aparatem USG, defibrylatorami, respiratorami i kardiomonitorami.

 

(Visited 6 270 times, 1 visits today)

6 myśli na temat “Utrudnienia na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym”

  1. @Tulon – „A co to za szpital na zdjęciu?”

    Może tak będzie wyglądał Oddział Ratunkowy po przebudowie?

Dodaj komentarz