Trzymaj formę, bądź aktywny!

13:57

12 września 2013

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91. (Visited 58 times, 1 visits today)

Ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego „Trzymaj formę”. Jest on adresowany do gimnazjalistów i ich rodziców. Celem programu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodzin, a zwłaszcza zapobieganie otyłości wśród dzieci i młodzieży. – Hasło tegorocznej edycji brzmi „Bądź aktywny, trzymaj formę” i ma na celu podkreślenie roli aktywności fizycznej jako niezbędnego elementu zdrowego stylu życia – mówi Ewelina Łozińska z oddziału oświaty zdrowotnej Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej.

Rodzice popełniają wiele błędów w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci. W wielu rodzinach nie ma zwyczaju wspólnego spożywania posiłków, dzieci zmuszane są do jedzenia potraw, które im nie smakują. – Zdarza się, że najmłodsi nagradzani są słodyczami, w ich diecie nie ma owoców i warzyw – dodaje Ewelina Łozińska.

Szkoły, które chcą wziąć udział w projekcie „Trzymaj formę”, powinny zgłosić się do powiatowej stacji sanitarno – epidemiologicznej w swojej miejscowości. Program tworzony jest metodą, dzięki której uczniowie pod nadzorem nauczyciela opracowują najciekawsze sposoby propagowania zdrowego stylu życia. – Istotne jest, aby do działań programowych włączani byli rodzice i opiekunowie, którzy mają bezpośredni wpływ na kształtowanie nawyków prozdrowotnych u dzieci – twierdzi Ewelina Łozińska.

 

 

(Visited 58 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz