Tradycja nakazuje, by świąteczny stół był przyozdobiony w sposób szczególny

10:00

25 grudnia 2017

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91. (Visited 3 224 times, 1 visits today)

Nie może na nim zabraknąć nie tylko wykonanych ze świerku stroików, ale także kwiatów w wazonie.

Florystka, Agnieszka Jeger radzi, aby na świątecznym stole układać kompozycje z białych lub czerwonych kwiatów w połączeniu z zielonym igliwiem:

Do świątecznych dekoracji stołu warto wykorzystać np.hiacynty, które umieszczamy w donicach o prostych kształtach i ze skromnymi zdobieniami. Floryści stawiają na naturę – dodaje Agnieszka Jeger:

Przystrajając świątecznie dom, nie zapominajmy o jemiole, która bardzo ładnie wygląda w wazonie lub też, gdy jest zawieszona pod sufitem. Zgodnie z ludowymi wierzeniami jemioła ma przynosić szczęście i  dostatek.

(Visited 3 224 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Tradycja nakazuje, by świąteczny stół był przyozdobiony w sposób szczególny”

  1. „Tradycja nakazuje”, by świąteczny stół był przyozdobiony kwiatami w wazonie ?

    Jakimi kwiatami w końcu grudnia w Polsce ? ( pytanie szczególnie zasadne, bo jak się dowiadujemy: „floryści stawiają na naturę” ).

    Chyba to musi być jakaś nowa tradycja, o której istnieniu ze zdziwieniem wszyscy się dowiadują. Już widzę stoły w tych chłopskich chatach w końcu grudnia 100 czy 200 lat temu przyozdobione kwiatami, świeżo ściętymi w holenderskich szklarniach. Dostarczonymi pocztą lotniczą.

Dodaj komentarz