Szef szczecińskiego IPN w Gorzowie

13:04

11 marca 2011

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91. (Visited 526 times, 1 visits today)

Paweł Skubisz – od stycznia – pełniący obowiązki naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie, gościł dziś w Gorzowie.

Szczecińskiemu IPN -owi podlega Oddział w Gorzowie. Tematem wizyty były przygotowania do  wystawy fotograficznej i publikacji poświęconych Ruchowi Młodzieży Niezależnej, który doniośle wpisał się w działalność opozycyjną w latach 80-tych w regionie gorzowskim. Wystawa planowana jest na wrzesień, ale już dziś trzeba zebrać materiały faktograficzne, ocalałe zdjęcia i dokumenty, wydawnictwa prasowe i audycje Podziemnego Radia  Solidarność, by wystawa prezentowała szeroki wachlarz działalnośći RMN, przez który – w czasie całej działalności – przewinęło się około 300 uczniów szkół średnich i studentów gorzowskich.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/03/11-pawel-skubisz-ipn-szczecin.mp3|titles=Paweł Skubisz IPN Szczecin]

(Visited 526 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Szef szczecińskiego IPN w Gorzowie”

  1. Gościł?! Panie Bodnar był po prostu. :Przyjechał! Dość oszołomstwa!

  2. Toż to normalnie szok! No a czerwony dywan był? Kolo z Instytutu P…rzenia Nieprawdy zaszczycił nasze skromne miasteczko! I do tego tak cudowna wystawa! Jak to młodzież wywrotowa walczyła z uznanym na arenie międzynarodowej (z Watykanem włącznie) państwem. Niech się dzisiejsza młodzież uczy, nic tylko za bruki i butelki i na Tuska!

Dodaj komentarz