Sytuacja radiacyjna w Polsce i na terenie regionu w normie

13:51

5 września 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl (Visited 4 403 times, 1 visits today)

Mieszkańcy województwa lubuskiego i całej Polski mogą spać spokojnie – w naszym kraju nie występuje zagrożenie radiacyjne.

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange, Państwowa Agencja Atomistyki podała do wiadomości, że na terenie elektrowni nie doszło do awarii i tym samym na terenie naszego kraju nie istnieje zagrożenie radiacyjne. Mówi dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, Krzysztof Kołcz:

W ostatnich dniach część mieszkańców Niemiec otrzymała tabletki z jodem. Krzysztof Kołcz wyjaśnia jednak, że są to działania czysto profilaktyczne i nikt nie powinien na własną rękę zażywać tego typu środków:

Z danych Komisji Europejskiej wynika, że sytuacja radiacyjna w Europie również nie odbiega od normy. Aktualny poziom mocy dawki promieniowania gamma w Polsce można sprawdzić na stronie internetowej Polskiej Agencji Atomistyki.

(Visited 4 403 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Sytuacja radiacyjna w Polsce i na terenie regionu w normie”

  1. Akurat w tej dziedzinie to prawdy się nigdy nie dowiesz. Napiszą co będą chcieli a i tak nikt sobie nie wejdzie, żeby sprawdzić, bo kto? Co wyleją do rzeki albo wypuszczą przez komin wentylacyjny to ich. Okiem tego nie zobaczysz a negatywne skutki i tak po kilkunastu latach.

Dodaj komentarz