Spływają opinie w sprawie dyrektora Świtalskiego

14:56

13 marca 2013

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 69 times, 1 visits today)

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wyraża sprzeciwu wobec planów prezydenta Gorzowa, zmierzających do odwołania dyrektora filharmonii Krzysztofa Świtalskiego. Pismo tej treści wpłynęło już do magistratu. Już kilkanaście dni temu prezydent poinformował, że rozpoczął sondowanie możliwości odwołania szefa Filharmonii. Głównie za realizowanie kariery dyrygenckiej, a nie takie zadanie Krzysztofowi Świtalskiemu wyznaczyło miasto. Brak przeszkód do odwołania wyrażony przez ministerstwo kultury to nie jedyne pismo, jakie wpłynęło ostatnio do prezydenta. Kolejne pismo przesłali muzycy filharmonii gorzowskiej. Mówi dyrektor wydziału kultury Ewa Pawlak.

 

Wiemy już także, że opinię do prezydenta przesłał  Szczepan Kaszyński, prezes Gorzowskiego Towarzystwa Muzycznego.  Negatywnie odniósł się on jednak do planów prezydenta Jędrzejczaka.

O komentarz poprosiliśmy także dyrektora Szkoły Muzycznej przy ul. Teatralnej Lecha Serpinę, który uważa, ze Krzysztof Świtalski niepotrzebnie zajął się dyrygowaniem.

 

Na decyzje prezydenta trzeba będzie poczekać. Tadeusz Jędrzejczak przebywa obecnie na zwolnieniu chorobowym.

(Visited 69 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Spływają opinie w sprawie dyrektora Świtalskiego”

  1. niech każdy robi to do czego jest powołany albo zatrudniony. Teraz czas na działania prezydenta miasta – niechby tym razem kompetentne.

Dodaj komentarz