Śmieciowe zmiany

10:43

4 stycznia 2018

Iwona Krawczyk

(Visited 7 641 times, 1 visits today)

Ok. 20 procent mieszkańców nie płaci za odbiór śmieci. To zaległości na ok. 3-4 mln. Dyrektor biura MG6 Katarzyna Szczepańska zapowiada, że bezkarność tych osób wkrótce powinna się skończyć.

 

 

Katarzyna Szczepańska dodaje też, że jest spora różnica między  deklaracjami mieszkańców, którzy zgłosili segregację śmieci, a tymi , którzy faktycznie to robią:

Od niedzieli w Gorzowie zaczną obowiązywać nowe zasady segregowania śmieci. Teraz będziemy je dzielić na pięć frakcji.

 

 

(Visited 7 641 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Śmieciowe zmiany”

 1. Raz na zawsze zamknąć wsypy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. tak już dawno powinny być pozamykane wsypy wblokach, ale i tak ludzie by niesegregowali jak by wsypy pozamykali tylko wrzucali by wszystko do jednego kosza

 3. 5 frakcji???? Może od razu 10. Po jakiego grzyba zakład w Chruściku za miliony????

 4. Po pierwsze ChrÓsciku, po drugie normy unijne idą w górę i trzeba proces zagospodarowania odpadów optymalizować. Po to właśnie są frakcje, by łatwiej i TANIEJ wyselekcjonować śmieci w dalszym etapie. Im więcej wyselekcjonujemy w domach, tym więcej odpadów wróci do obiegu i mniej nas to będzie kosztować (za przekroczenie norm będą słone kary). RIPOK w Chróściku wszystkiego za nas nie zrobi.
  PS. Podczas dni otwartych robią wycieczki, polecam zobaczyć jak to wygląda na miejscu.

 5. Kolon66 a ty co tak medrkujesz?? Branza śmieciowa jak widac spec z chroscika sie odezwal

 6. Tylko niech jeździ 5 różnych śmieciarek a nie jedna i zabiera wszystko😊

 7. „…po drugie normy unijne idą w górę i trzeba proces zagospodarowania odpadów optymalizować.” Pięknie powiedziane. Wystarczy podjechać na wysypisko w czasie gdy się już ściemnia i ukazuje się naszym oczom ta OPTYMALIZACJA. Większość odpadów przywieziona przez nas śmieciarkami na sortownie jest wywożona w kontenerach na tą wielką górę śmieci. Ostatnio tak się chłopakom robota paliła że prawie nam w kabinę koparą wjechał.

 8. kupując towar place za utylizacje opakowania potem płacę za odbiór tych opakowań, następnie opakowanie jest recyklinowane lub spalane a za pozyskane ciepło energie lub inne pozyskane produkty w ramach recyklingu znowu płacę. Do d-py taka ustawa . Ja chcę żeby to oni kupowali odemnie śmieci. takie jak papier, plastik , metal i szkło za reszte mogę płacić

 9. Ha ha, w chruściku sprzątają bo szykuje sie chyba jakaś kontrola i wszystko musi być na cacy

Dodaj komentarz