Słuchacz: na Młyńskiej wciąż parkują

13:01

31 stycznia 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 5 681 times, 1 visits today)

Wracamy do tematu oznakowania ulicy Młyńskiej. W związku z remontem estakady, od lipca ubiegłego roku, jezdnia jest dwukierunkowa z obowiązującym zakazem parkowania.

Niestety – jak zgłasza jeden z naszych słuchaczy – niektórzy z kierowców wciąż pozostawiają tam swoje auta:

Ulica jest poprawnie i wyraźnie oznakowana – zapewnia miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński. Jego zdaniem, część kierowców parkuje tam auta, mimo że dobrze wie o obowiązując tam przepisach:

Rafał Krajczyński nie wyklucza, że sytuacja na Młyńskiej może się zmienić, gdy droga ta stanie się objazdem dla remontowanej ulicy Sikorskiego:

Sugestia by wymalować na Młyńskiej żółte linie, jak na razie została odrzucona przez inżyniera. Jak tłumaczy: późną jesienią i zimą wykonawca nie jest w stanie wymalować pasów, które będą trwałe.

(Visited 5 681 times, 1 visits today)

15 myśli na temat “Słuchacz: na Młyńskiej wciąż parkują”

 1. Hehehehe – kak to w Polszy, każdy parkuje i jeździ jak chce, bo kto mu co zrobi. A nie daj Bóg zwrócić takiemu uwagę, to zruga cię jak burą sukę cwaniak jeden z drugim.

 2. najgorsze w tym wszystkim ,jest to ,że naród Polski jest tak skłócony ,że każdemu wszystko przeszkadza — sygnalistów było (i jest) wielu ,ale żaden nie śmie zagrać przy………………. ludzie opamiętajta się

 3. po co pisac .zdjecie komura i na skrytke -stopagresji na policji.mandat pewny

 4. A policja i straż miejska gdzie są? Nikt nie kontroluje to każdy parkuje jak mu się podoba. W cywilizowanych krajach po 5 minutach miałby taki kartkę za szybą.

 5. Kiszona kapusta — nie za szybą – tylko na szybie jełopie jeden

 6. @Kiszona kapusta – „W cywilizowanych krajach po 5 minutach miałby taki kartkę za szybą.”

  W Berlinie zależy to od miejsca. Czasem 5 minut, a czasem pół dnia, albo wcale. Mimo podwyżki cen mandatów, nadal często opłaca się zostawić samochód na zakazie. Jednak nie wszędzie. Tak jak w tym przypadku by się nie opłacało, gdyż to jest nie tylko zlekceważenie zakazu, ale też utrudnianie ruchu. W takim przypadku mandat jest znacznie wyższy i grozi odwiezienie na właściwy parking, co kosztuje dodatkowo kilkaset euro. Firma, która odwozi, tylko czeka na telefon z policji. Czasem 10 minut i samochód odwieziony. Jednak trzeba też zauważyć, że przy czasowej zmianie organizacji ruchu w Berlinie na takiej ulicy pojawiłaby się żółta linia przerywana na osi ulicy, gdyż niektórzy jeżdżą na pamięć. Celem jest przecież zapewnienie płynności ruchu, a nie karanie kierowców.

 7. @szyba – „…nie za szybą – tylko na szybie …”

  Dla ciebie krawężniku na szybie, ale dla kierowcy za szybą.

 8. Ciekaw jestem ,czy ten cwaniaczek i idiota podpisujący się jako ( V ) też był takim bohaterem w chwili zdawania egzaminu na PRAWO JAZDY? Czy też odpowiadał egzaminatorowi ,,co się pan czepiasz” i parkował na zakazie ? Nie ! Zgrywał CWANIACZKA i udawał przepisowego przyszłego kierowcę ! Teraz zaś jest się zwykłym ULICZNYM DEBILEM ignorującym znaki i innych uczestników ruchu ! Tak więc ZASRAŃCU ( V ) poszukaj mózgu na allegro i po prostu sobie wszczep !

 9. Pewnie na pamięć jeździ, sam bym sie zapomniał. A co za bzdury gada ze pogoda nie byla dobra na malowanie pasow. Bylo ostatnio prawie 10 stopni i sucho.

 10. Nie podwójna ciągła, tylko żółta przerywana na środku ulicy. Nie blokada na koła, tylko w 15 minut płatne odwiezienie na parking. Przecież auto z blokadą utrudnia ruch tak samo jak auto bez blokady, a przypuszczam że auto z blokadą nawet bardziej, gdyż znacznie dłużej pozostanie w tym miejscu.

 11. Są jeszcze rozpuszczalniki do lakierów. Po takim prysznicu więcej burak tutaj nie zaparkuje.

Dodaj komentarz