Słuchacz: Czy policjant może więcej niż pacjent w kolejce do lekarza? Policja odpowiada

16:49

15 czerwca 2015

Marcin Sasim

(Visited 1 148 times, 1 visits today)

Czy wolno policjantom ominąć kolejkę pacjentów i wejść z pijanym człowiekiem do lekarza – pyta nasz słuchacz. Pan Krzysztof (nazwisko do wiadomości redakcji) spotkał się z taką sytuacją w ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy ul. Piłsudskiego.

Było po godz. 21. W kolejce do lekarza czekało ok. 25 osób. W pewnym momencie na korytarz weszli policjanci. Prowadzili zakutego w kajdanki, pijanego mężczyznę. – Nie czekali, nie reagowali na uwagi, weszli do środka – pisze pan Krzysztof i pyta, dlaczego to zatrzymany i pijany mężczyzna ma pierwszeństwo przed pacjentem, który „swoje” w kolejce musi wystać.

Zapytaliśmy u źródła. Rzecznik lubuskich policjantów Sławomir Konieczny mówi, że mundurowi nie ominęli kolejki na złość innym pacjentom. Musieli przebadać mężczyznę, który miał trafić do aresztu. To standardowa procedura, a policja ma w tej sprawie umowę z ambulatorium:

Sławomir Konieczny podkreśla też, że pośpiech w tym przypadku wynika z potrzeby jak najszybszego powrotu policjanta na patrol:

Rzecznik lubuskich policjantów zaznacza, że mundurowi nie zawsze wchodzą do lekarza bez kolejki. – Chodzi oczywiście o sytuacje w których trwa ratowanie czyjegoś życia bądź zdrowia.

 

(Visited 1 148 times, 1 visits today)

6 myśli na temat “Słuchacz: Czy policjant może więcej niż pacjent w kolejce do lekarza? Policja odpowiada”

  1. przeczytałem i wysłuchałem . jestem zdumiony i oburzony wypowiedzią pana Konicznego bezczelność Policji to u nas standard , czy pan Konieczny jak by tak ze swoim dzieckiem czekał w kolejce to by przepuścił innych policjantów z pijakiem , nie nie przepuścił by , a zasłanianie się umową z ambulatoriom to już kpina nad kpinami , tak może i mają podpisaną na badania ,ale na pewno nie ma zapisu ,żeby to odbyło się bez kolejki , Policja ma do dyspozycji „wytrzezwiałkę” z lekarzem całą dobę (Walczaka 27 – za Google ) jest szpital tam badać pijaków – Panie Konieczny ,proszę podać ustawę na którą powoływali się ci policjanci która mówi ,że w Rzeczypospolitej Państwie Prawa pijany ,młody, agresywny ,i zdrowy ma pierwszeństwo do doktora prze chorymi w tym chorych dzieci -proszę nie mydlić oczu -jest pan śmieszny

  2. nie ma takiej Ustawy (takiego zapisu w Dzienniku Ustaw) ,że młody, zdrowy, silny i pijany ma pierwszeństwo w przyjęciu do lekarza jak stary,chory,słaby i trzeźwy -przegięcie

  3. To jest bardzo jaskrawy przykład powtarzany obecnie przez większość społeczeństwa Polski:”Przestępca w tym kraju,za rządów PO,ma więcej praw niż płacący podatki uczciwy obywatel” Jakie wy wybory chcecie wygrać? Chyba „miss mokrego podkoszulka”

  4. Jeżeli Policja ma zawartą umowę z Pogotowiem w której jest klauzula o pozakolejkowym badaniu zatrzymanych tj. OK.
    Nie zapominajmy że dziś decyduje Prawo o zamówieniach publicznych a nie widzimisie.

  5. policja nie może zawierać takich umów (na bez kolejkowe przyjęcia ) chyba ,że policjantka albo policjant jest w ciąży to co innego

  6. Mnie nie boli poczekać w kolejce 15 minut dłużej jeżeli wpłynie to na szybki powrót policjanta do patrolowania miasta czy możliwość podjęcia interwencji w celu pomocy komuś. Ludzie co jest z wami ? Policjant ma przesiedzieć kilka godzin w ambulatorium zamiast pełnić służbę ? To jest dopiero strata że przez pijaka i bandytę marnowane są nasze pieniądze bo policjant siedzi na krzesełku w poczekalni. Dla niego może nawet lepiej i jest zadowolony bo nie pada na głowę i jest cieplo ale kto na tym więcej traci. Wiecie ile kosztuje podatników jeden dzień służby policjanta ? Przecież nie siedzi tam dla siebie tylko ze po prostu musi sprawdzić czy bandzie może leżeć w łóżeczku.

Dodaj komentarz