Skwer niezgody

14:04

6 czerwca 2014

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl (Visited 85 times, 1 visits today)

Konflikt interesów pomiędzy wspólnotą mieszkaniową a Domem Dziennego Pobytu. Kością niezgody jest mały skwer położony między ulicami Herberta i Cichońskiego. Do końca ubiegłego roku znajdowały się tam ławki, teraz jest możliwe, że powrócą na swoje miejsce.

Sprzeciwia się temu jedna z naszych słuchaczek mieszkająca w bloku przy Herberta, która sygnalizuje, że ławki przyciągają nocą uciążliwych wielbicieli wyskokowych trunków:

Skwer należy do gminy, a więc zarządza nim Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Maria Góralczyk-Krawczyk, zastępca dyrektora ZGM-u, wyjaśnia, że jest zamysł, by ławki wróciły na swoje miejsce, bo domagają się tego podopieczni Domu Dziennego Pobytu znajdującego się przy ulicy Cichońskiego:

Andrzej Jasiński, zastępca komendanta straży miejskiej w Gorzowie, zapowiada wzmożone kontrole skweru i współpracę z policją w tej kwestii:

Sprawa powrotu ławek na skwer rozstrzygnie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Wówczas ZGM chce zwołać spotkanie przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych z Herberta i Cichońskiego oraz dyrekcji Domu Dziennego Pobytu.

(Visited 85 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Skwer niezgody”

  1. słuchaczka mówi o nocnych wybrykach nurków a straż miejska w nocy nie pracuje( dlatego ,że to jest patologia-ta straż ….oczywiście) a jak nie można inaczej to ławki na noc do magazynu a rano nazad i tak tylko w dni słoneczne — bo na deszcz trza by parasole stawiać a na noc chować ?????? a swoją drogą zabranie ławek żeby nurek nie miał gdzie usiąść o zgrozo to tylko w takim dzikim kraju ,toż to też człowiek a ,że życie go ukarało ! ! !

  2. Jak już Jasiński coś obiecuje, to znaczy, że lipa z tego wyjdzie. Komendancie – czas na emeryturkę. Kończ waść

Dodaj komentarz