Romuald Gawlik

09:56

24 stycznia 2018

Marcin Sasim

(Visited 4 759 times, 1 visits today)

Z wicemarszałkiem województwa lubuskiego rozmawiał D. Rutkowski:

(Visited 4 759 times, 1 visits today)

29 myśli na temat “Romuald Gawlik”

 1. Panie Gawlik, zamiast mówić: „powiem tak” niech pan lepiej mówi prawdę. Zgoda co do tego, że czas kiedy ostatni raz ludowcy robili dobre rzeczy był przed wojną, ale niech pan nie kłamie, że w Polsce prawo wyborcze dla kobiet, 8-godzinny dzień pracy, związki zawodowe i prawo do strajków to zasługa ludowców. Nic z tych rzeczy. Prawo wyborcze dla kobiet wprowadzono dekretem Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego (PPS) 28 listopada 1918 roku. 8-godzinny dzień pracy wprowadzał dekret rządu Jędrzeja Moraczewskiego (PPS) 23 listopada 1918 roku, działalność związkowa została zalegalizowana dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego (PPS) z 8 lutego 1919 roku.

 2. „Wszystko musi być w pewnego rodzaju proporcji.” – Zarząd województwa PO + PSL pokazał gdzie ma gorzowskie uczelnie. Na jedną 500 tys., na drugą 200 tys. czyli sam rząd wielkości co na zagrodę w Bogdańcu 300 tys.

 3. „Powiem tak”, „powiem w ten sposób”, a dlaczego nie: powiem prawdę.

 4. A na akademię jakubową z Paradyża coś dali? Zresztą to bez znaczenia. Można tam wrzucić dowolną ilość kasy, pochłoną i nie będzie żadnej różnicy. Tylko rękę po jeszcze wyciągną, jak od kilkudziesięciu lat. W tej zagrodzie w Bogdańcu może przynajmniej coś ładnego wybudują.

 5. Na konwencji samorządowej PSL w Kraśniku ustalono, że PSL idzie do wyborów z hasłem likwidacji urzędów wojewódzkich. Do rzetelności dziennikarskiej należało zapytać też i o ten temat, aby wyborcy byli należycie poinformowani i mogli podjąć korzystne dla siebie decyzje przy urnie wyborczej. Taka jest bowiem rola radia publicznego w demokratycznym państwie.

 6. Marszałek dał 0,5 mln zł. na Akademię w Gorzowie. Dla porównania, za namową pani Sibińskiej (PO) i pana Wierchowicza (N) prezydent Gorzowa dał na Uniwersytet Zielonogórski 50% wartości PET, o ile pamiętam było to 3 mln zł. Tymczasem prezydent Zielonej Góry nic nie dał na Akademię w Gorzowie.

 7. Jak można być prezydentem Gorzowa i na tyle nie lubić gorzowskiej Akademii, by wspierać Uniwersytet Zielonogórski? Marszałek ma 1,5 szpitala i zapłacił za 1,5 urządzenia PET. Uniwersytet Zielonogórski ma 0,5 szpitala, lecz nie musiał płacić za 0,5 urządzenia PET, gdyż prezydent Gorzowa zapłacił.

 8. Panie Gawlik, może coś o likwidacji urzędu wojewódzkiego. Macie przecież w programie.

 9. nie wygrasz trolu!W ostatnich trzech miesiącach 2017 roku podpisano 1296 umów na wypłatę ekwiwalentu w zamian za rezygnację ze służbowego mieszkania na kwotę 377,8 mln zł – informuje zespół komunikacji medialnej BOR w odpowiedzi na nasze pytania.

 10. nicelus i pis:
  ” Natomiast minister w rządzie PiS, pani Elżbieta Rafalska pomaga miastu Gorzów, pomimo że nie jest to w interesie partii PiS”

 11. Pani minister Elżbieta Rafalska pomaga swojemu miastu. Nie obraża się na mieszkańców miasta za to, że jej nie wybrali na prezydenta miasta. Rząd PiS też się nie obraża na funkcjonariuszy BOR, lecz wypłaca im należny ekwiwalent w zamian za rezygnację ze służbowego mieszkania, gdyż tak nakazuje kiedyś uchwalona przez Sejm ustawa. „Atakowany przez PiS były wiceszef Biura Ochrony Rządu Paweł Bielawny dostał ok pół miliona złotych w formie odszkodowania za utratę mieszkania służbowego – dowiedziała się Wirtualna Polska”. To jest godna postawa partii rządzącej.

 12. Błąd redaktora, że nie zapytał o likwidację urzędu wojewódzkiego i o to ile kasy dostał Uniwersytet Zielonogórski.

 13. Nicelus w czym Rafalska pomogła miastu/ Konkrety proszę. Fakty i dowody.

 14. @MT – „Nicelus w czym Rafalska pomogła miastu/ Konkrety proszę. Fakty i dowody.”

  Były już wymienione. Poszukaj sobie.

 15. Dla tych, którzy mają kłopoty z szukaniem:

  http://archiwum.radiogorzow.pl/radio-zachod/wiadomosci/posel-krystyna-sibinska-podsumowala-dotychczasowa-dzialalnosc-parlamentarna/#comment-774424

  HENIU napisał: 09.01.2018 o 00:30 – „Przecież za rządu PIS sporo środków napłynęło do Gorzowa m.in. do remontu ul. Borowskiego 4,4 mln zł, żłobek na Górczynie ok. 2 mln zł, remont Towarowej i Fabrycznej ok. 2,5 mln, remont Kobylogórskiej ok. 3 mln zł, DK 22 49 mln zł, Myśliborska i Szczecińska 17 mln zł, budowa boisk sportowych 2 mln zł, remont kanalizacji deszczowej 38 mln zł, remont sieci sanitarnej 42 mln zł, dofinansowanie szpitala 20 mln zł, a także mam nadzieję że się to spełni: dofinansowanie do budowy hali sportowej, stadionu lekkoatletycznego oraz budowa siedziby TVP.”

 16. MT w czym Sibińska (PO) pomogła miastu/ Konkrety proszę. Fakty i dowody.

  Chyba nie tym, że razem z całą PO, Nowoczesną i PSL-em opowiada się za likwidacją urzędów wojewódzkich? Chyba też nie tym, że razem z Wierchowiczem (N) namówiła Wójcickiego do wyłożenia kasy na połowę urządzenia PET dla szpitali, aby Uniwersytet Zielonogórski nie musiał już nic płacić za PET dla szpitala w Zielonej Górze, którego jest większościowym właścicielem?

 17. MT dawaj jakiegoś polityka, który ostatnio więcej pomaga miastu niż Rafalska / Konkrety proszę. Fakty i dowody.

 18. @McGregor – „W tej zagrodzie w Bogdańcu może przynajmniej coś ładnego wybudują.”

  Nie ma lepszej inwestycji, niż w szkolnictwo wyższe i naukę. Dlatego właśnie Zielona Góra ładowała dziesiątki milionów przez wiele lat w szkolnictwo wyższe i naukę w Zielonej Górze i w okolicach Zielonej Góry. Ale, jeżeli dla Gorzowa zagroda w Bogdańcu jest w sam raz, to oczywiście nie mam argumentów przeciw.

 19. ” Natomiast minister w rządzie PiS, pani Elżbieta Rafalska pomaga miastu Gorzów, pomimo że nie jest to w interesie partii PiS”

 20. icha cha nicelus kon by se usmial icha cha nicelus kon sie nie usmieje bo nudom wieje

 21. @nicelus – >>” Natomiast minister w rządzie PiS, pani Elżbieta Rafalska pomaga miastu Gorzów, pomimo że nie jest to w interesie partii PiS” <<

  Powtarzaj, aż się na pamięć nauczysz. Może zrozumiesz różnicę między PiS i SLD. Pani minister Elżbieta Rafalska z PiS pomaga miastu rządzonemu przez SLD i to, pomimo że mieszkańcy jej nie wybrali na prezydenta miasta, lecz wybrali władze związane z SLD. Natomiast członek zarządu województwa Tadeusz Jędrzejczak, pomimo że jest z SLD, to obraził się na mieszkańców, że jego nie wybrali na prezydenta i teraz pomaga Zielonej Górze. Obecnie walczy, by nową siedzibą Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej Środkowego Korytarza Transportowego była Zielona Góra.

 22. @v – „nicelus kon sie nie usmieje bo nudom wieje”

  Dokładnie. Sam zdania nie potrafi sklecić, tylko cudze w kółko kopiuje. Nudne to jak cholera. To idiota jakiś musi być. Własnego nicka nie potrafi wymyślić tylko cudze używa.

 23. jak przeczytałem „nie do rzeczy” to normalnie się uwaliłem na dywan ze śmiechu, takich prawicowych naciągaczy rzeczywistości, jak „nie do rzeczy” dawno nie czytałem, kłamstwo i manipulacja podparte oszustwem medialnym – ot i cała prawda o „nie do rzeczy”
  @nicelus ty powinieneś w języku ojczystym napisać „nicht auf den Punkt”.

 24. @egzegeza – „@nicelus ty powinieneś …”

  Ja wiem co powinienem, a gdy nie będę wiedział, to się zapytam kogoś mądrego, kto wie. Na pewno nie będę pytał analfabety, który informacji opublikowanej w najnowszym wydaniu „Newsweeka” nie potrafi przyporządkować do właściwej gazety.

Dodaj komentarz