Radni Platformy Obywatelskiej krytykują PKP

14:00

5 stycznia 2018

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl (Visited 5 383 times, 1 visits today)

Jak już informowaliśmy, przed świętami PKP wypowiedziały miastu umowy najmu nisz na nadwarciańskim bulwarze. Z tą decyzją nie zgadza się klub radnych Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Roberta Surowca, pojawia się ryzyko, że bulwar zmieni przez to swoje oblicze, bo pod niszami mogą pojawić się inne lokale niż gastronomiczne: 

Radni PO odnieśli się również do zamieszania wokół remontu ul. Kazimierza Wielkiego. Przypomnijmy, Gorzów nie dostanie rządowego dofinansowania do przebudowy tej ulicy. – Jesteśmy zbulwersowani – powiedział szef klubu PO, Jerzy Sobolewski:

Odnośnie nisz i bulwaru, radni PO chcą rozważyć przystąpienie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i zapisać w tym miejscu działalność gastronomiczną. W tej sprawie ma odbyć się spotkanie z wiceprezydentem Jackiem Szymankiewiczem. Klub przygotuje też stanowisko z apelem odstąpienia przez PKP od wypowiedzenia miastu umowy najmu nisz. Dokument ma trafić również do ministra infrastruktury, wojewody i lubuskich parlamentarzystów.

(Visited 5 383 times, 1 visits today)

20 myśli na temat “Radni Platformy Obywatelskiej krytykują PKP”

 1. Pełowcy gorzowscy powiedzieli co wiedzieli, czyli wykazali się w mediach swą troską o miasto, wszak wybory za pasem. A pan wiceprezes to bierze wolne jak się udziela w mediach, czy to w ramach urlopu bezpłatnego?

 2. Perła Unii Europejskiej….. A pani po prawej czym jest zbulwersowana.? Rok wyborczy – startujemy i zaangażowanie udajemy.

 3. Niech gorzowscy Pełowscy protestują kiedy ich marszałek dzieli budżet. Na liście inwestycji dla Zielone Góry znalazły się m.in. budowa mostu w Milsku za 73 mln zł, rozbudowa RCKAK-u (23 mln zł), rozpoczęcie budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka za 7,3 mln zł . A dla Gorzowa ochłapy.

 4. Nad PKP pochylać się z głęboką troską trzeba było wtedy, gdy był minister słynny z zegarków, a miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego trzeba zrobić dla szpitala, gdyż pojawia się ryzyko, że szpital zmieni swoje oblicze, bo w szpitalu mogą pojawić się inne lokale niż związane z lecznictwem, jak na przykład gastronomiczne w miejsce apteki.

 5. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego o ZDRAJCZYNI z Platformy O.:

  „Podczas II Wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję”.

 6. Pan wiceprezes wraz ze złotoustym z sejmiku, przy okazji spowiedzi u pani przewodniczącej z bratniego miasta, powinni paść na kolana i lizać buty. Wszak w tym temacie doświadczenie mają spore.

 7. Jak rządzili 8 lat i mieli niewykorzystanie środki z UE to nikomu nie chciało się popracować nad elektryfikacją odcinka Kostrzyn-Krzyż. Osiem lat to za mało, żeby papier z biurka przełożyć. Ale premie na poziomie ministerialnym astronomiczne i pensje miesięczne brali.

 8. A jak surowiec zamiast Apteki otworzy Andrzejczakowi w miejsce bardzo potrzebnej Apteki gastronomik z śmierdzącymi kotletami to jest OK NIECH PO nie ośmiesza się Chcieli kupić prezesa Andrzejczaka który odleciał w biznes gastronomiczny i wycieczkowy ale i to się kiedyś rozliczy

 9. Peło robi wszystko aby wygrał PiS wybory Liderami w tym są Surowiec i Ostrouch ha ha ha

 10. państwo pis-u.

  PKP pisu
  i województwo pisu

  pis będzie nam likwidował pomniki
  pis będzie zabierał dotacje na remont Kazimierza Wielkiego

  to wszystko pis

 11. PIS zlikwidował nam gimnazja
  Pis pozmieniał nazwy ulic

  PIS zabrania nam kupować w niedziele w sklepach
  PIS zabrania robić aborcji polkom – muszą jeździć do czech

 12. nie jest ważne że sobie spółka państwowa zarabia
  tylko obywatele mają mieć tanie linie lotnicze

 13. Sobolewski – specjalista ds. żadnych – Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby sklecił dwa logiczne zdania.

 14. PO już pokazała jak grabić do siebie .Dziś stają w obronie obywateli i wygląda to na groteskę
  Jest nadzieja że wyborcy nie dadzą się nabrać

 15. Najlepiej niech peło da ileś milionów na portal internetowy potrzebny nikomu poza „firmą, która to realizuje”. Tam niech szukają skandali ile w całej Polsce na głupie portale, których już dziś nie ma i nikt o nich ani nie wie ani nie pamięta – przyznawali środki. Wielkie mi innowacje. Chyba złote konto bankowe taka innowacja. Na elektryfikację 100 milionów nie znaleźli.

 16. @v, jeżeli spółka państwowa nie zarabia, to trzeba obywatelom podnosić podatki i wtedy nawet te tureckie linie, które miały kupić LOT, są dla obywateli zbyt drogie.

 17. Pani po prawej niczym nie różni się od paprotki. Przez 3 lata kadencji w Radzie Miasta nie zabrała ani razu głosu…chyba, że czytała coś z kartki. Nie wspomnę o tym, że operuje zdaniami pojedynczymi i ogólnie „to cieszy się” i „fajnie jest”.

Dodaj komentarz