Radni PiS pytają o Mieszkanie Plus

07:00

1 lutego 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 4 361 times, 1 visits today)

Dlaczego miasto nie bierze udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus? Pytali prezydenta radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. – Dziwią nas takie decyzje, tym bardziej, że są korzystne dla mieszkańców – mówił przewodniczący klubu Paweł Ludniewski.

Przyczyny wyjaśniał radnym wiceprezydent Radosław Sujak. – Zdecydowały względy finansowe, choć nie tylko – mówił wiceprezydent:

Jak wyliczał Radosław Sujak, dobiegający końca remont ponad stu trzynastu mieszkań socjalnych kosztował około 3 milionów 600 tysięcy złotych, a budowa pięciu nowych budynków, ze stu czterema mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus, to koszt ponad 13 milionów. Do tego doszłyby dodatkowe wydatki związane z udziałem w programie. Jak jednak dodaje wiceprezydent, Gorzów nie zrezygnował, czeka jednak na korzystniejsze warunki:

– Muszę dokładnie zapoznać się z przedstawionymi nam danymi – mówił przewodniczący Rady Miasta z PiS Sebastian Pieńkowski:

Wyjaśnienia wiceprezydenta przekonały natomiast radnego Gorzów Plus Patryka Broszko:

Na przydział mieszkania socjalnego czeka obecnie około 140 gorzowskich rodzin.

(Visited 4 361 times, 1 visits today)

10 myśli na temat “Radni PiS pytają o Mieszkanie Plus”

 1. Lepiej wydać grube miliony na bezużyteczny deptak z bankami i aptekami dla emerytów,a młodzi zgodnie z nowym programem,,naszego,,rządu (Paranoi i Schizofrenii w skr.PiS) ,,NIECH JADĄ,,znajdą swoje miejsce w Poznaniu,Wrocławiu albo za granicą 👌👍No brawo!!!!

 2. Do mnie dociera, ze miasto remontuje swoje stare mieszkania, za wiele mniejsze pieniadze, a wiadomo ze miasto teraz szuka oszczednosci na wiele inwestycji gdzie potrzeba wkladu wlasnego.

 3. Jedni dostają mieszkania socjalne za darmo.Wyremontowane i po problemie.Inni dostają mieszkania do remontu.Za darmo i jest problem.Teraz propozycja mieszkanie+?Miasto dale deweloperowi grunt ten buduje i………….Wynajęcie metra mieszkania od 20 wzwyż czyli 50m z kosztami pozostałymi(czynsz media) ~2000-2300 miesięcznie za wynajmowane mieszkanie.
  Nie łykam tego „projektu”

 4. powtarzam kolejny raz: żal mi Gorzowa. Od lat to miasto nie miało prawdziwego gospodarza, który naprawdę zrobiłby w nim porządek. Ulice przypominają kupę g….a, dziura na dziurze,nieodmalowane pasy, wiele krzywych chodników na których można złamać nogę, żadnych atrakcji które przyciągnęłyby turystów a w zamian za to ciągły odpływ młodych ludzi (na lepsze uczelnie, za lepszą pracą). Miasto emerytów, szare i smutne.

 5. 125tys wychodzilo za mieszkanie. I za duzo im. Wola wydac 70 mln w 4pasmowa Walczaka ktorej cena podskoczy do 100mln z 4letnim opoznieniem i KOstrzynska za drugoe tyle 4lat opozniona

 6. Za swoje miasto by moglo zrobic 10blokow na 100mieszkan kazde. 7-9mln za blok.

 7. Wola sie rzucac na dotacje unijne z ktorych korzysc jest zadna bo sa to rzeczy niepotrzebne za grube mln. Miasto potrzebuje wielu rzeczy na tu i teraz bo odplyw mlodych ludzi jest bezpowrotny. Z kazdym rokiem tracimy kolejne tysiace rodowitych mieszkancow.
  Z powodu braku mieszkan dobrej pracy i dobrych kierunkow studiow ktora taka umozliwia.

 8. Ujemna rentownosc przedsiebiorstw przy takim odplywie i takiej strategii zarzadzania miastem bez parkingow sparalizowanego komunikacyjnie wysokimi czynszami wcale mnie nie dziwi. Emeryci moga jedynie zasilic bazar Jerzego pelny i dzikie targowiska na Chrobrego Hawelanskiej i Staszica.
  Gielda najlepsze miejsce do robienia biznesu tonie w blocie.
  A droga dojazdowa do tpv i jeronimo tylko ppwoduje wkur…
  Zwl blokada na Malszynie powodujaca kilometrowe korki w dwie strony przez przepuszczaczy.

 9. „Gielda najlepsze miejsce do robienia biznesu tonie w blocie.”
  ///
  Niestety ale giełda,jak Ty to piszesz,nie może już funkcjonować w niedziele zgodnie z nową ustawą.To jest „handel wielkopowierzchniowy” a kary są naprawdę duże . Tak więc była „giełda” i nima;-)

Dodaj komentarz