PWiK w Gorzowie znowu inwestuje

12:37

23 maja 2016

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91. (Visited 1 758 times, 1 visits today)

Niedawno Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie ukończyło swoją największą inwestycję – skanalizowanie gmin wchodzących w skład Związku Celowego MG-6, a już planowane są kolejne inwestycje mające poprawić infrastrukturę techniczną i przynieść oszczędności spółce. Prezes Bogusław Andrzejczak za najważniejszy etap inwestycji, uważa renowację kanałów sanitarnych zbudowanych jeszcze w latach  70-tych i 80-tych.
Aby zwiększyć oszczędności, spółka zamierza – w stacji uzdatniania wody  wody w Siedlicach – zainstalować panele fotowoltaiczne – dodaje prezes Andrzejczak.

Spółka zamierza także ułożyć sieć sanitarną w ulicy Wylotowej w Gorzowie. Koszt wszystkich inwestycji to kwota około 40 milionów złotych, PWiK  stara się więc o środki unijne, które mogą pokryć nawet 67% wszystkich kosztów:

(Visited 1 758 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “PWiK w Gorzowie znowu inwestuje”

  1. Większej bzdury nie czytałem dawno. To nie pwik inwestuje tylko wydaje pieniądze mieszkańców bez ich zgody. Ponieważ za tę inwestuje zapłacà mieszkańcy w wyższych rachunkach.

  2. PwiK kosztem mieszkańców Gorzowa idzie z inwestycjami w stronę Deszczna,żeby zrobić gorzowskiemu wójtowi dobry uczynek i żeby mógł w końcu spełnić swoje obietnice ,że zadba o Deszczno jak zostanie prezydentem w Gorzowie. Wagoniki z pieniędzmi jada do rodzinnego Deszczna, podobnie jak gorzowskie asfalty.

  3. Nie macie bladego pojęcia o czym piszecie… Proponuję najpierw poczytać czym zajmuje się PWiK w Gorzowie, jakie obowiązki do niego należą i jak działa, a dopiero potem się wypowiadać…

Dodaj komentarz