Prezydent Gorzowa o sytuacji w SP1: To zaniedbania dekady!

08:38

5 stycznia 2018

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522 (Visited 2 351 times, 1 visits today)

– Sytuacja w szkole podstawowej numer jeden wynika z wieloletnich zaniedbań – uważa prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Samorządowiec wskazuje, że w mieście jest około 60 placówek oświatowych, wiec nie można zrealizować wszystkich inwestycji od razu.

Przypomnijmy, wczoraj mówiliśmy o proteście kadry nauczycielskiej i rodziców uczniów, którzy wskazują na opłakany stan szkoły. W auli zapada się sufit, ściany budynku pękają, jest grzyb i pleśń. Jednocześnie protestujący mają żal, że urząd miasta nie reaguje na ich apele. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej funkcjonuje w Gorzowie od 1945 roku.

(Visited 2 351 times, 1 visits today)

7 myśli na temat “Prezydent Gorzowa o sytuacji w SP1: To zaniedbania dekady!”

  1. A może po prostu ministerstwo od lat przyznawało za mało środków na oświatę w Gorzowie ( zadanie zlecone ) więc starczało ledwo na wypłaty i bieżące funkcjonowanie, a nie starczało już na odnowę dekapitalizującej się infrastruktury szkolnej. Więc gdy pewnego dnia w którejś ze szkół sufit urwie się dzieciom nad głowami – tragedii niekoniecznie winny będzie prezydent, ile urzędnik ministerstwa okrajający środki na szkolnictwo w Gorzowie.

  2. „w mieście jest około 60 placówek oświatowych”. Tylko dlaczego nie remontuje się tych najbardziej zrujnowanych? Odnowiona hala sportowa SP 13 za setki tysięcy złotych mogła poczekać.

  3. No już takiej demagogii jacusiowej jak powyżej się nie da znieść:

    może nie trzeba budować deptaków, betonować kwadratów z małpimi gajami, wydawać miliony na bożonarodzeniowe błyskotki, niechciane przez nikogo i niepotrzebne kolejne „marki miasta”, robić wielomilionowe prezenty bankowi, któremu nikt nie chciał odkupić zdegradowanego wieżowca ( „Przemysłówki” ), ładować kolejne dziesiątki milionów w jego doprowadzenie do jako takiej formy i użyteczności, dusić w kasie 60-70 milionów na nowy, komfortowy dla pańskiego zadu ratusz z wodotryskami, wydawać miliony na igrzyska ( „Dni Gorzowa”, które służą panu głównie do autopromocji za publiczne fundusze ) – gdy od trzech lat rządzisz pan miastem i wiesz, że dzieciaki oddychają zarodnikami pleśni i wiesz pan, że w każdej chwili w kilku szkołach coś może odpaść, się zawalić i spaść dzieciakom na głowy.

    Tani demagog z Deszczna.

  4. Wielkie BRAWA dla Ciebie Piotrek. Krótko, zwięźle i na temat. Zgadzam się z Tobą w 100%. Mamy już dość nieudolnej prezydentury człowieka który niszczy to miasto.

  5. święta racja szkoła w centrum a woła o pomstę do nieba ,zapomniana przez miasto , na marginesie p. prezydent nie ma dzieci więc nie rozumie co to lęk o dziecko,zresztą wielu rzeczy nie rozumie. obok remontuje sie ,,kwadrat”inne budynki za grube miliony a szkoła nr 1 poszła w odstawkę a przecież tam jest potencjał młodych zdolnych ludzi i to tam właśnie ta młodzież powinna mieć przykład ,że to dla nich dla ich przyszłości robi się coś aby nauka odbywała się w godnych warunkach

Dodaj komentarz