Zmiany w kluczowych resortach. Prezydent A. Duda powołał nowych ministrów

12:41

9 stycznia 2018

Marcin Sasim

(Visited 5 238 times, 1 visits today)

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał we wtorek nowych członków Rady Ministrów.

Nowym ministrem finansów została Teresa Czerwińska, a ministrem inwestycji i rozwoju został Jerzy Kwieciński. Dotychczas resortami finansów i rozwoju kierował Mateusz Morawiecki.Prezydent powołał Jadwigę Emilewicz na ministra przedsiębiorczości i technologii, Jacka Czaputowicza na szefa MSZ, a Łukasza Szumowskiego na ministra zdrowia.

Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Na funkcję ministra środowiska powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.

Wcześniej prezydent Duda odwołał ze stanowisk m.in.: szefa MON Antoniego Macierewicza, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, szefa resortu środowiska Jana Szyszkę, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, minister cyfryzacji Annę Streżyńską.

We wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli poza prezydentem Dudą i premierem Morawieckim m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński oraz Stanisław Karczewski, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta oraz KPRM.

Na początku grudnia prezydent Duda przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. Kilka dni później odbyło się powołanie przez prezydenta rządu Morawieckiego. Nowy premier został jednocześnie powołany na szefa resortu finansów i rozwoju, z kolei była premier Beata Szydło została wicepremierem, skład reszty Rady Ministrów nie uległ zmianie.

(Visited 5 238 times, 1 visits today)

19 myśli na temat “Zmiany w kluczowych resortach. Prezydent A. Duda powołał nowych ministrów”

 1. to nie jest informacja z regionu, w FG i okolicy dzieje się tyle ciekawych rzeczy , a tu info o którym trąbią wszystkie media – lipa i tyle

 2. Dlaczego nie została odwołana minister edukacji narodowej, Anna Zalewska?
  Nie zależy PIS-owi na głosach nauczycieli?

 3. „Duda stanął ‚tam, gdzie stało ZOMO” – czytamy w nagłówku na stronie niezalezna.pl

 4. ja bym całość wyrzucił, za demolkę polskiej godności, przeinaczanie znaczenia słów i wiele wiele innych niewybaczalnych przewinień

 5. >> przeinaczanie znaczenia słów

  np kulson?

  500+ zlikwidowało 90% ubóstwa w Polsce.
  Cofnęli wiek emerytalny.
  I teraz ludzie przechodzą w wieku 60 lat.
  A nie muszą 1,5 roku i więcej pracować jak ich Platforma okradła

 6. kobiety 60. m 65.

  za PO m 68 kobiety 65. docelowo. A przejściowo co 1,5 roku w górę.

 7. @V „500+ zlikwidowało 90% ubóstwa w Polsce” – ubóstwo w Polsce było ok. 7% populacji czyli ok. 2,5mln, z czego zostało 250 tys.?? czy wg ciebie „V” są to dane prawdziwe? czy propaganda? czy zwykłe kłamstwo, jeżeli 500zł zlikwidowało ubóstwo, wystarczy dać 1000 każdemu a wszystkie problemy znikną – fałsz, czy prawda? a może dać po 1000 Euro? – z komuny w główkach zostało dać!!! żeby dać trzeba … zabrać, zarobić, zebrać podatki (ostatnio rzund ośmieszył się opodatkowaniem foliówek w sklepach, zaraz sięgnie głębiej do waszych kieszeni, opodatkuje wypożyczenie wózków przed marketem, przecież to usługa nie przynosząca fiskusowi dochodu. czekam na apkę krokomierz wysyłającą do urzędu skarbowego ilość kroków dziennie, które przeszedłem, podatek nałożony będzie po roku.

 8. Eryku, napisałeś, że „czekamy więc na nowego wojewodę…” Pieńkowskiego mogłeś jeszcze dopisać, bo to niestety będzie on !

 9. (prezes) cała Polska z was się śmieje (Jojo) /neo/kominiści i złodzieje

 10. duda obłuda mojego głosu już nie dostanie, zresztą jak i cały PIS. Oczywiście na PO, Nowoczesną czy pseudopolityka Kukiza też nie zagłosuję. Wszyscy są siebie warci. Człowiek tyle lat głosował na tych cwaniaków a teraz tak nas robią w chu…Macierewiczowi duda zresztą nie dorasta do pięt. No ale, żeby mieć siłę przeciwstawić się lewactwu to trzeba mieć jaja a nie przepiórcze wydmuszki…

 11. Jest to wymiana pokoleniowa. Analogicznie jest w piłce nożnej. Jeżeli drużyna do przerwy prowadzi 5:0, to trener wymienia starych zawodników na młodych, by zdobywali doświadczenie przed następnym meczem.

Dodaj komentarz