Pogoda na sobotę – będa opady deszczu i deszczu ze śniegiem

09:00

30 grudnia 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

(Visited 4 217 times, 1 visits today)

Sobota zacznie się pogodnie, ale w ciągu dnia mieszkańcy zachodniej i centralnej Polski mogą spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Tak wynika z prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W pozostałej części kraju powinno być pogodnie.Najwyższa temperatura w ciągu dnia będzie dodatnia – mówi synoptyk z IMGW Małgorzata Tomczuk. Najcieplej będzie w zachodniej części kraju, tam temperatura wyniesie od 3 do 5 stopni Celsjusza. Najchłodniej – w kotlinach karpackich, gdzie termometry pokażą 2 stopnie poniżej zera.
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty na Przedgórzu Sudeckim. W nocy w całym kraju wiatr będzie się nasilał – zapowiada Małgorzata Tomczuk. Niewykluczone, że na terenie województwa podkarpackiego będzie obowiązywało ostrzeżenie o silnym wietrze.
W nocy będzie padało w całym kraju – na wschodzie głównie śnieg, w centrum deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marznący deszcz powodujący gołoledź, a na zachodzie deszcz. Temperatura od minus 3 stopni na wschodzie i południowym wschodzie do 3 stopni na plusie na zachodzie i nad morzem.

(Visited 4 217 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz