Podsumowanie sondy RG: Miasto niewystarczająco przygotowane do zmian w segregacji śmieci

14:34

12 stycznia 2018

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów (Visited 5 201 times, 1 visits today)

Czy miasto zostało dobrze przygotowane do zmiany systemu segregacji śmieci? Pytamy o to w tym tygodniu na stronie internetowej Radia Gorzów, a chodzi o zmiany, które obowiązują w Gorzowie od niemal tygodnia. Teraz – zamiast do trzech – odpady należy segregować do pięciu frakcji. Czy gorzowianie są o tym wystarczająco poinformowani? 91 procent internautów jest zdania, że Gorzów nie przygotował się dobrze do wprowadzenia zmian. Tylko 9 procent głosujących ocenia te działania pozytywnie. O zdanie pytaliśmy dziś też gorzowian w mieście.

Dodajmy, że tzw. okres przejściowy, kiedy to na gorzowskich osiedlach powinny pojawić się już wszystkie nowe pojemniki na śmieci, potrwa około miesiąca.

(Visited 5 201 times, 1 visits today)

4 myśli na temat “Podsumowanie sondy RG: Miasto niewystarczająco przygotowane do zmian w segregacji śmieci”

  1. a w sklepie ,za „foliówkę” musiałem zapłacić ,a w MG 6 duży worek na szkło czy papier dają za darmo ?? czy ktoś wie na czym to polega? , Polska to nie tylko dziki kraj ,ale też kraj nonsensów

  2. Jednego nie rozumiem. W okolicach ulicy Warzywnej Dobrej co jakiś czas „dzicz” zwozi stare opony i plastikowe odpady od samochodów. Czy ludzie skoro i tak to wiozą samochodem (bo na plecach nie przynieśli) dlaczego nie wiedzą, że można to bezpłatnie wywalić na wysypisku. To często garażowi Janusze tacy mądrzy są. Może ulotki w takich zbiorowiskach Januszy wywiesić albo niech się tym zajmą te od wycia i betonu i drzew co tak pieją politycznie o ekologii a liczą tylko na głosy.

  3. Całe te harmonogramy przypominają mi scenę z serialu zmiennicy gdzie Koniuszkowa z kierowcą zajmują się bieganiem wedle listy kiedy gdzie co rzucili. Zmienia się teraz tyle, że nie rzucają tylko odbierają i też żeby to opanować trzeba wyższej szkoły jazdy i osoby bezrobotnej w domu albo ściągnąć polskie sprzątaczki z Berlina i niech się tym zajmują w Polsce.

  4. Trzeba kogoś zatrudnić by zgodnie z harmonogramem wyspy wal worki przed posesja 9 razy w miesiącu o 6 rano bo smieciarzy nie są w stanie trafić do śmietnika przy drodze.

Dodaj komentarz