Podpisano umowę na przebudowę Sikorskiego

13:00

23 stycznia 2018

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów (Visited 8 962 times, 1 visits today)

Umowa na modernizację ulicy Sikorskiego wreszcie podpisana. Przypomnijmy, wykonawcę prac wybrano już pod koniec października, ale dokumentów nie można było podpisać, bo tak długo trwała kontrola prowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych. Wreszcie umowę podpisano dzisiaj. Przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego wygrało konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Kosztująca blisko 56 mln zł inwestycja ma zmienić oblicze centrum Gorzowa. Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w części Sikorskiego i Warszawskiej. Powstanie też małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej oraz al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich. W związku z tym pomnik Adama Mickiewicza zostanie przesunięty. Natomiast odcinek Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak.

Całość ma być gotowa do września przyszłego roku, ale jak podaje magistrat, już w styczniu przyszłego roku wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.

(Visited 8 962 times, 1 visits today)

10 myśli na temat “Podpisano umowę na przebudowę Sikorskiego”

 1. Super. Te ulice potrzebowały odświeżenia.
  Deptak też dobra sprawa.

 2. Tramwaje chcą puścić w styczniu ? A gdzie one mają niby jechać ? Nawet jak do końca roku zdążą z remontem Sikorskiego czy Walczaka(w Gorzowie to mało prawdopodobne aby nie było opóźnień) to i tak tramwaje nie wyjadą na trasy bo rozkopana będzie Kostrzyńska a co wtedy wyfruną z zajezdni ?

 3. …………już w styczniu (2019) wykonawca, otworzy deptak ,żeby mogły pojechać tramwaje ??? ciekaw jak one-rzeczone tramwaje- wyja z zajezdni w styczniu , jak na dziś już trakcji nie ma a i szyny znikną lada dzień ??? ale jaja

 4. Ludzie, żeby tylko wójt nam nie zabetonował następnej przestrzeni. Widziałam wizualizację, zieleni to tak minimalnie. Po co zatem tworzyć deptak, jak asfalt zastąpiony będzie betonem.

 5. Należy przypomnieć, że jesienią są wybory prezydenckie w Gorzowie.
  Od stycznia tego roku należy mieć dystans do każdej szumnej zapowiedzi Urzędu Miasta.

 6. W końcu coś się udało ( w Gorzowie już samo podpisanie długopisem umowy okazuje się być nie lada wyzwaniem dla władz miasta i sukcesem wartym odtrąbienia ).

  A deptak, to nie tyle deptak co fragment średniowiecznego Starego Rynku odzyskany dla pieszych – tak jak to ma miejsce w każdym większym, szanującym się mieście ze średniowiecznym rodowodem.

 7. przecież on (JW) nawet nie wyglada…typowy plastus, chlopak z plakatu, strazak ubrany w garnitur z kupca gorzowskiego

 8. Jestem zwolennikiem deptaka. Musimy zacząć odbudowywać coś na kształt rynku. Ale zgadzam się z Yenną – zdecydowanie więcej zieleni tam trzeba. I to nie namiastek drzew w donicach (jak na Chrobrego, gdzie donice są większe od koron tych zabiedzonych drzewek) ale konkretnej zieleni. W sytuacji gdy nie będzie gdzie się schować przed słońcem i tak nikt tam nie będzie spędzał czasu. I później będzie gadanie, że Gorzowiacy nie lubią deptaka bo z niego nie korzystają (chociaż chcieliby!). Takie rzeczy należy projektować z głową, żeby z dobrego pomysłu nie wyszła groteska bo ktoś czegoś do końca nie przemyślał.

Dodaj komentarz