Opłaty za śmieci mogą wzrosnąć. Przewoźnik informuje, że nie wszyscy segregują

14:49

15 lutego 2016

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 6 229 times, 1 visits today)

Choć płacą jak za segregowane, nie wszyscy mieszkańcy wywiązują się z obowiązku selektywnej zbiórki odpadów. Jeśli sytuacja się nie zmieni, opłata za odbiór śmieci może wzrosnąć. Firma Ragn-Sells, która odbiera odpady z terenu Zawarcia, Zakalana i Śródmieścia poinformowała funkcjonujące tam wspólnoty, spółdzielnie i ADM-y, że nie wszyscy zadeklarowani mieszkańcy segregują odpady. Mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani Wiesław Bogdanowicz

Jeśli sytuacja się nie zmieni, to tam gdzie śmieci powinny być, a nie są segregowane, opłaty za wywóz odpadów wzrosną do 19 złotych za osobę.  Nie pomogą tłumaczenie, że ja segreguję dlaczego więc płacić mam za sąsiadów, którzy nie wywiązują się z tego obowiązku

Na klatkach schodowych w budynkach spółdzielni mieszkaniowej Budowlani wywieszono już informacje przypominające o obowiązku segregowania śmieci. Umieszczono także ulotki przypominające o zasadach segregacji. Pismo od wywoźnika dotarło także do Administracji Domów Mieszkalnych. – Po raz kolejny przypomnimy mieszkańcom zasady segregacji odpadów – mówi nam dyrektor ZGM Paweł Jakubowski

(Visited 6 229 times, 1 visits today)

7 myśli na temat “Opłaty za śmieci mogą wzrosnąć. Przewoźnik informuje, że nie wszyscy segregują”

 1. Słusznie. Wiem, że to boli, jak się ma więcej płacić, ale Polacy są za cwani, deklarują, że będą segregować, a mają to gdzieś. Nadzieja w młodym pokoleniu, które badziej zadba o planetę i segregowanie, które na Zachodzie ludzie mają we krwi i podchodzą do tego poważnie. A my potrafimy wiecznie narzekać. Jak udeezry po kieszeni, moze wtedy zaczniemy myśleć.

 2. Od początku wdrożenia w życie segregacji odpadów, przewidujący redaktorzy gazet z wyobraźnią i mieszkańcy postulowali aby kontenery na śmiecie były kolorowe. Wieczorem nie można odczytać nalepek z pożądaną zawartością a śmietniki są często odwrócone napisami do ściany. Tzw. „Przewoźnik” arogancko zlekceważył ten pomysł wraz z poprzednią władzą urzędniczą wiedząc, że jeśli mu się nie będzie bilansowało to podwyższy opłaty, a w kolorki nie będzie się bawił. I właśnie zapowiada wzrost kosztów. Warto się zastanowić dlaczego Zakanale, Zawarcie i Śródmieście mają problem z segregacją. Odpowiedź nasunie się sama jeśli zajrzy się na posesje zarządzane przez ADM-y w tych dzielnicach miasta. To często getta nędzy i ubóstwa. Wiaty śmietnikowe przypominają chlewy, zazwyczaj otwarte, obszczane, śmierdzące z ohydnie brudnymi pojemnikami przy których niejednokrotnie pokrywa nie chce się otworzyć więc lokatorzy wrzucają odpadki tam gdzie się da w ogóle wrzucić. Do tego dochodzą menele grzebiący w śmieciach i mieszający je ze sobą. Może ADM przyłapie kilka razy osobę deklarującą segregację na wrzucaniu wszystkiego do jednego kontenera to inni się zreflektują. Nie widzę powodu i nie chcę płacić za niewychowany motłoch, który nawet nie zna definicji słowa ekologia.

 3. Wyborca- rasista. Nienawiść i pogarda dla biednych ludzi. Co za słownictwo…Gratuluję. Dla ciebie bieda to motłoch i menele. Żałosne indywiduum z ciebie. W białym kołnierzyku.

 4. Przy wójcie wzrosną nie tylko śmieci, ale także woda i odprowadzanie ścieków, podatki od nieruchomości , ruchomości . Ciekawe co jeszcze wymysli.

 5. Od pierwszych dni życia tego systemu oczywistą oczywistością było, że brak rzeczywistego nadzoru i skutecznego egzekwowania zasad ukarze uczciwych gorzowian.
  Najprostsze oczywiście dla władzy jest podnosić ceny, szczególnie jeśli mieszkańcy są bierni wobec takich zachowań władzy.
  Wybierając takie władze wybieraliśmy też koszty usług komunalnych.
  Zawsze jest wybór pomiędzy „picem”, a życiem.

 6. Do „precz z wójtem”.
  Ależ mi Ciebie szkoda człowieku, musisz być chyba jednym ze zwolnionych z UM dyrektorów, że tak ciągle plujesz jadem…
  Może i Wójcicki nie sprostał oczekiwaniom gorzowian, ale już bez przesady, to akurat zależne jest od nas samych, a nie od Niego.
  A swoją drogą bardzo dobrze, że podniosą tym co nie segregują, szkoda tylko, że do tak niewielkiej kwoty!

Dodaj komentarz