Od jutra segregacja śmieci po nowemu, a gdzie pojemniki?

10:24

6 stycznia 2018

Iwona Krawczyk

(Visited 8 709 times, 1 visits today)

Niebieski na papier, zielony na szkło, żółty na tworzywa sztuczne, brązowy na odpady biodegradowalne i czarny na pozostałe- tak od jutra w Gorzowie będzie wyglądał system segregowania śmieci. Na gorzowskich osiedlach powinny już pojawiać się pojemniki z nowym oznakowaniem. Czy są?

Sprawdzała ro nasza reporterka Ela Kobelak:

W nowym systemie korekcie ulegną harmonogramy odbioru odpadów komunalnych dla poszczególnych rodzajów nieruchomości. Opłaty się nie zmieniają i wynoszą 13 zł od osoby w przypadku zadeklarowania segregacji oraz 19 zł od osoby, jeśli segregacja nie jest prowadzona.

 

(Visited 8 709 times, 1 visits today)

9 myśli na temat “Od jutra segregacja śmieci po nowemu, a gdzie pojemniki?”

 1. a „jednorodzinni” kiedy dostaną pojemniki ???? my nie chcemy worków , my chcemy pojemniki

 2. Znowu w Gorzowie jest mały problem.Już widzę te tłumy na tych spotkaniach „śmietnikowych”.

 3. Czy osoba odpowiedzialna za ten burdel straci stołek?Czy dostanie premię?Kiedy w tym mieście będzie normalnie?

 4. $ w szkole same mierne to może do rady wybiorą trzeba trąbić głośno $ pisze:

  nibyEkolodzy od $karier$ powinni dla przykładu pokazać jak się śmieci sprząta i czy płaci się za wywóz. Najlepiej niech posprzątają alejki od kup albo akcję zrobią w lesie, że dzik i sarna albo bóbr zjadł drzewo i protest niech zrobią. Fejsbuka niech dla zwierząt leśnych założą i lajki niech zbierają.

 5. Na zadane w tytule pytanie tylko jedna przychodzi mi na myśl odpowiedź – w d…

 6. do Kisiela: odnoszę wrażenie, że CZG kompletnie nie panuje nad gospodarką odpadami w naszym regionie. Aby zrekompensować sobie straty (wiele osób nadal nie płaci za wywóz śmieci), robi wszystko, aby zniechęcić nas – płacących, do segregacji śmieci. Coraz częściej słyszę od ludzi, że z powodu skomplikowanych zasad segregacji przejdą na „niesegregowanie”. Dotyczy to zwłaszcza gospodarstw 2-3 osobowych, gdzie przejście to nie będzie dla nich znaczącym obciążeniem finansowym. Smutne to, bo nie temu miała służyć segregacja 🙁

 7. podstawowym problemem jest złożenie deklaracji. Mnóstwo ludzi nawet nie złożyło deklaracji zwłaszcza w blokach mieszkalnych, a śmieci i tak wyrzuca. System identyfikacji leży i kwiczy. Opłata za wywóz w spółdzielniach powinna spoczywać na Spółdzielni czy wspólnocie wtedy nie będzie problemu z egzekwowaniem należności za wywóz odpadów.

 8. Kolejna rewolucja śmieciowa zapowiada się pięknie. Okres przejściowy i znowu syf w altanach śmietnikowych (przepełnione kosze i góry śmieci).
  Dla „ułatwienia” segregacji, zmiana kolorów. Papier był do żółtego, teraz do niebieskiego. Szkło było do niebieskiego, teraz do zielonego. Bio było do zielonego, teraz brązowy. Gratuluję.

Dodaj komentarz