Nowi obywatele RP

12:18

24 maja 2011

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91. (Visited 266 times, 1 visits today)

Naszemu krajowi przybyło kolejnych 11. nowych obywateli.

Akty nadania wręczył dziś – przede wszystkim rdzennym mieszkańcom Białorusi i Ukrainy – wicewojewoda Jan Świrepo. Wśród osób, które uzyskały polskie obywatelstwo, jest także Christine Wanjeri Gachuna-Delijewska pochodząca z Nairobi w Kenii. – Jesteśmy tu od dłuższego czasu, wzięliśmy ślub z polskim partnerem, urodziły się nam tutaj dzieci, chcemy mieszkać i być obywatelami Polski – takie słowa najczęściej słyszeliśmy od nowych obywateli. – Nie zapominajcie o swojej ojczyźnie, bo to wasza matka, od dziś drugą matką będzie Polska, niech będzie dla was dobrą matką – mówił do przybyłych Jan Świrepo.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/05/24-nowi-obywatele-rp.mp3|titles=Nowi obywatele RP]
(Visited 266 times, 1 visits today)

4 myśli na temat “Nowi obywatele RP”

  1. 11 nowych, a ilu uciekło z tego złodziejskiego i pasożytniczego kraju??

  2. Miło, że Ci ludzie wiążą przyszłość z Najjaśniejszą Rzeczpospolitą, a szczególnie z lubuskim. Tylko, dlaczego stwarzamy warunki bytowe, zawodowe, kulturowe „nowym Polakom”? Natomiast „starzy Polacy” zmuszeni są troskami życia codziennego, emigrować „za chlebem” do Niemiec, Norwegii, Szkocji, Irlandii, etc.?!

  3. Tym ludziom,matkom,żonom nikt nie stworzył niczego, sami z rodzinami doszli do czegoś, a obywatelstwo to papier ,który pozwoli nie dyskryminować ich w urzędach ,oraz pozwolić żyć ich dzieciom nie przezywanym od UKRAIŃCÓW i innych tam.
    Marcin78 weź się do roboty i przestań biadolić, i liczyć, że Ci ktoś coś da.Jak wiesz ,to za darmo to i po mor….dzie nie dostaniesz.

  4. zgadzam się z sm70.Ci za darmo,którzy uwierzyli w repatriację i godne życie dogorywają jak my.

Dodaj komentarz