Nowa dusza warsztatu. Marcin Ciężki zaprasza na Ciężki Festiwal

09:01

29 listopada 2014

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl (Visited 461 times, 1 visits today)

Przez dziesięciolecia królowały tu samochodowe części, smary i oleje, teraz zagości tu kultura. Mowa o warsztacie Stanisława Ziółkowskiego przy ulicy Łazienki 7. W ten  weekend odbędzie się tu część działań w ramach Ciężkiego Festiwalu. To nowa inicjatywa na kulturalnej mapie Gorzowa organizowana przez aktora teatralnego Marcina Ciężkiego. W rozpisce muzyka, film, teatr, fotografia, malarstwo i taniec:

Impreza w zamierzeniach ma być cykliczna i będzie odbywać się dwa razy w roku. Warsztat przy ulicy Łazienki ma ponadto zyskać nową duszę. W planach jest stworzenie tu galerii artystycznej, a w dalszej przyszłości lokalu rozrywkowego:

Impreza startuje dzisiaj o godz. 18 w CKN Centrala gdzie odbędzie się monodram „Kalamarapaksa” w wykonaniu Caryl Swift z Teatru Rondo ze Słupska. Następnie o godz. 19 w Galerii Czyściec przy ul. Spichrzowej 1 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Daniela Adamskiego. Natomiast o godz. 20 w warsztacie przy ul. Łazienki 7 odbędzie się pokaz filmu „Moje spotkanie z Wajdą”. Godzinę później w tym samym miejscu wystąpi  gorzowski muzyk Błażej Król.

 

W niedzielę: o godz. 17 w CKN Centrala Caryl Swift wystąpi w kolejnym monodramie „Matka Mejra i jej dzieci”. O godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy Romany Kaszczyc. O godz. 18:30 w byłym warsztacie przy ul. Łazienki 7 powtórka z filmu „Moje spotkanie z Wajdą”. Po nim – recital Natalii Sikory „DUO”.

 

(Visited 461 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz