Mieszkańcy rejonu ul. Furmanka niezadowoleni z równania dróg gruntowych

12:00

10 listopada 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl (Visited 2 222 times, 1 visits today)

Mieszkańcom rejonu ulicy Furmanka nie podoba się sposób wyrównania przebiegającej przez ulicę drogi.

– W dziury i kałuże wsypano tłuczeń w takiej ilości, że go nawet nie widać. Mam pytanie – kto za to płaci i ile, skoro naprawa drogi wystarcza do najbliższego deszczu? A po naprawie wygląda to tak, jak na zdjęciach… Syzyfowe prace – napisał do nas jeden ze słuchaczy.

My o sprawę zapytaliśmy w magistracie. Kierownik referatu dróg, Zdzisław Plis, tłumaczy, że miasto ma ograniczone możliwości pod względem ilości materiału do profilowania dróg gruntowych :

Do magistratu dotarły również głosy niezadowolenia mieszkańców z powodu jakości wysypanego materiału. Zdzisław Plis odpiera, że jest to kruszywo wysokiej jakości:

Profilowanie dróg gruntowych odbywa się w mieście dwa razy do roku.

(Visited 2 222 times, 1 visits today)

5 myśli na temat “Mieszkańcy rejonu ul. Furmanka niezadowoleni z równania dróg gruntowych”

 1. Czekamy na hucznego sylwestra.To wszystko wynagrodzi mieszkańcom.Może przyjdzie mróz….

 2. To dobrze, że w ogóle jakiś materiał został wysypany! Zwykle w Gorzowie wjeżdża tylko równiarka i walec i zostawia drogę w jeszcze gorszym stanie niż przed „naprawą”. Tak się dzieje w mieście zabawy i koncertów!
  A ile to kosztuje?
  Mniej więcej tyle co zmiana marki Gorzów Przystań na Gorzów w sam raz 😉 300tys. zł za wszystkie drogi w Gorzowie (ok.100km).
  Inną sprawą jest odpowiednia specyfikacja, której magistrat nie potrafi napisać i jakość tej modernizacji jest żadna. Więcej robią sami mieszkańcy przy tych drogach, a sprzęt 2 razy to roku tylko to niszczy na dobrą sprawę.

 3. Magistrat już ogłosił:
  na otwarcie ul.Furmanka po kolejnej „modernizacji” zagra Maryla Rodowicz! Będą też fajerwerki i kurczak z rożna za darmo po okazaniu się meldunkiem z w/w ulicy.

 4. Na ulicy Nad Wartą śladu nie widać po równaniu. Zwykle pol roku było dobrze a teraz 7 dni.

Dodaj komentarz