Mieszkańcy osiedla Staszica: Raz na miesiąc to za rzadko!

17:00

24 stycznia 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 6 222 times, 1 visits today)

Mieszkańcy osiedla Staszica skarżą się na niekorzystne zmiany w polityce śmieciowej. Od 7 stycznia odpady wielkogabarytowe odbierane są spod altan śmietnikowych nie dwa razy w miesiącu, jak było wcześniej, a raz. To zdecydowanie zbyt rzadko- piszą mieszkańcy ze Staszica. I dołączają zdjęcia na których widać jak wyglądają ich altany śmieciowe zawalone starymi meblami czy zużytym sprzętem AGD. 

O sprawę pytaliśmy w biurze związku MG6. – mówi Anna Pająk z Biura Związku Celowego Gmin MG-6.

Pracownicy MG6 przygotowują się do ogłoszenia kolejnego przetargu na odbiór odpadów. Ten zostanie rozstrzygnięty w lipcu i dopiero wtedy będą mogły zostać wprowadzone jakikolwiek zmiany.  Obecna umowa nie przewiduje częstszego odbioru odpadów gabarytowych. – Mogą się zdarzyć jednak sytuacje wyjątkowe – dodaje Anna Pająk:

Sygnały o potrzebnych zmianach w harmonogramie można zgłaszać telefonicznie, drogą elektroniczną lub osobiście w biurze związku.

(Visited 6 222 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Mieszkańcy osiedla Staszica: Raz na miesiąc to za rzadko!”

  1. Jeżeliby uczciwie segregować w domkach to np. plastiki i metale to raz na miesiąc to max a nie co 2 tyg. Szkoda paliwa. A jak się wrzuca wszystko to co tydzień nie wystarczy.

  2. a żona moja mówi , że powinienem przynajmniej 2 razy dziennie no na dobę

  3. Ludzie walcie śmieci gdzie popadnie jak nie ma gdzie! To nie jest wasz problem! Niech was nie straszą bo się ze.ają.

  4. Nowa pani dyrektor jest nieudolna w tym co robi.
    Zostanie odwołana z zajmowanego stanowiska.

  5. po jaki taki te takie i owakie nie lepiej jak na wysypisko każdy sam worek zawiezie kiedy mu się zapełni, poz jaki taki angażować jakie takie spółki urzędników i innych

  6. Kiedy odbiorem śmieci zawiadowała spółdzielnia to gabaryty były odbierane raz na tydzień. tak samo wywóz smieci był tańszy. Po zamianach wcale się nie polepszyło. Urzędnicy z MG-6 zapomnieli że osiedle Staszica to nie domki jednorodzinne a w większości bloki gdzie mieszka w 1 klatce po 22 rodziny a jeden blok zawiera średni 3 klatki – ulica takich bloków minimum 3. Przynależą do nich góra dwie altany śmietnikowe. W końcu za co my płacimy ???? za wywóz którego de facto nie ma.

Dodaj komentarz