Miasto ogłosi czwarty przetarg na DK 22

09:20

1 lutego 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 3 211 times, 1 visits today)

Będzie kolejny, czwarty już przetarg na DK 22. Trzech pozostałych nie udało się rozstrzygnąć. Najtańsza z ofert była bowiem dużo droższa od kwoty jaką na to zadanie planowało wydać miasto. Magistrat założył, że na modernizację wylotówki na Gdańsk, od ronda Sybiraków do granic miasta, wyda 56,5 mln złotych, tymczasem najtańsza z ofert opiewała na 70 milionów. – Nie mamy innego wyjścia, ogłosimy kolejny przetarg – powiedziała nam wiceprezydent Agnieszka Surmacz.

Przypomnijmy, po drugim przetargu miasto zdecydowało się ograniczyć nieco zakres prac, by zbić cenę. Zrezygnowano z części rozbudowanego systemu chodników czy ścieżek rowerowych. Na razie nie wiadomo, czy projekt po raz kolejny będzie okrajany.

-Uważam, że miasto we wczesniejszych przetargach popełniło błąd – mówi przewodniczący Rady Miasta z PiS Sebastian Pieńkowski:

Kolejny przetarg ma szansę zostać ogłoszony na przełomie lutego i marca.

(Visited 3 211 times, 1 visits today)

4 myśli na temat “Miasto ogłosi czwarty przetarg na DK 22”

  1. Kolejne ograniczenie zakresu zadania… to się ociera o kabaret, gdyby nie to, że zupełnie nie jest śmieszne.

    Może uciąć planowaną drugą jezdnię i podobnie jak na Kostrzyńskiej zlikwidować jeden tor tramwajowy…?

    Skoro ceny poszły w górę i nie stać nas na przeprowadzenie wszystkich inwestycji, to zrezygnujmy na jakiś czas z kilku, a resztę wykonajmy w p e ł n y m zakresie. Inaczej odhaczanie kwadryliona zredukowanych niemal do zera inwestycji nie przyniesie żadnej istotnej zmiany jakości życia w mieście – a ładnie będzie wyglądać tylko na papierze: „zrealizowaliśmy wszystkie inwestycje przewidziane w wieloletnim planie inwestycyjnym”.

    Tyle, że okrojone niemal do zera – nie zmienią takie inwestycje miasta wyraźnie na lepsze. Nie o to chodzi.

  2. Panie Pieńkowski miasto to PAN.Pan jest radnym,przewodniczącym Rady Miasta z aspiracjami na Prezydenta a nie wie Pan nawet ile był przetargów na DK22?BIP to ogólnodostępne narzędzie,można zobaczyć jakie kwoty oferują wykonawcy…i zamiast narzekać po trzecim przetargu trzeba było po 1 kiedy kosztowało to około 6 mln więcej porozmawiać z Prezydentem,zwołać nadzwyczajną sesję i przedyskutować sprawę z pozostałymi radnymi i Prezydentem a nie opowiadać teraz banialuki.

  3. Tak właśnie będą wyglądały przetargi przez najbliższe 12 miesięcy. Pojawi się opamiętanie, czy lepiej było przygotowywać je 3 lata temu, zgłaszać projekty do dofinansowania, czy buńczucznie wyświetlać prezentacje WPI w opluwanej Filharmonii. Pamiętacie awanturę sprzed ponad roku, że ZG ma wielokrotnie więcej zakontraktowanych środków z ZIT niż Gorzów. Własnie o to wtedy chodziło, że z czasem ceny będą szły w górę. Macie leniwego wójta z plakatu.

Dodaj komentarz