MG-6 będzie decydować o naszych śmieciach

13:47

21 marca 2013

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 103 times, 1 visits today)

Związek Celowy Gmin MG-6 będzie decydował o gospodarce odpadami na terenie Gorzowa i ościennych gmin. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zatwierdziło statut Związku jako realizatora „ustawy śmieciowej”. Co to oznacza w praktyce?

O tym władze miasta jeszcze nie chcą mówić. Stanisław Chudzik, wójt Santoka kilka dni temu powiedział na naszej antenie, że jeśli gospodarkę odpadami będzie prowadził Związek MG-6, podejmowane będą nowe uchwały. Więc mogą się zmienić np. stawki uchwalone przez miejskich radnych

 

Wiceprezydent Stefan Sejwa powiedział nam dziś jedynie, że zatwierdzony statut daje możliwość efektywnych, organizacyjnie prostszych i tańszych działań w zakresie gospodarki śmieciami.

 

Zatwierdzony statut ma przyspieszyć także działania związane z przygotowaniem gorzowian do nowych zasad wyrzucania śmieci. Lada dzień mieszkańcom zostaną przekazane deklaracje, w których określą, czy decydują się na segregację odpadów, czy nie.

 

(Visited 103 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “MG-6 będzie decydować o naszych śmieciach”

  1. pan Sejwa puścił pare -jest przeciek -powiedział nam dziś jedynie……. co on wyprawia żadnej dyskrecji ,żadnej tajemnicy… władze z nami nie chcą jeszcze rozmawiać a tu mamy „cynk” a fe panie Sejwa .
    a mam pytanie ,czy do tej pory firmy śmieciarskie dokładały do interesu ,czy jak ?? a nie może zostać tak jak jest teraz (opłaty-po co mieszać nam w głowach???)

  2. jak może byc taniej skoro trzeba na zatrudniać znajomych w kolejnej urzędniczej machinie???

Dodaj komentarz