Magistrat odpiera zarzuty pod adresem wiceprezydent Surmacz

15:46

18 grudnia 2017

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61.

Gorzowski magistrat odpiera zarzuty portalu gorzów24.pl. W jednym z artykułów czytamy, że „wiceprezydent Gorzowa, wcześniej szefowa wydziału inwestycji Agnieszka Surmacz, osobiście odbierała prace wykonywane na rzecz miasta przez swojego męża i podpisywała umowy z firmą, której był podwykonawcą”.

Autor artykułu pyta między innymi, czy powierzając pani Surmacz funkcję wiceprezydenta, prezydent Jacek Wójcicki o tym wiedział. Zastanawia się też nad etyką takiego stanu rzeczy. Pytania dotyczące publikacji portalu stawiali dziś także: przewodniczący Rady Miasta z PiS Sebastian Pieńkowski i wiceprzewodniczący rady z PO Robert Surowiec.

– Zarzuty zawarte w artykule mają charakter polityczny – mówi prezydent Wójcicki.

Dziś na stronie miasta pojawiło się oświadczenie wiceprezydent Surmacz, w którym czytamy m.in., że zamieszczone na portalu gorzów24.pl treści są nadużyciem i elementem politycznej rozgrywki, która ma za zadanie postawienie w złym świetle jej i jej rodziny. Powtórzyła to także podczas dzisiejszej sesji

Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące tej sprawy ma teraz wyjaśnić Komisja Rewizyjna Rady Miasta.

28 myśli na temat “Magistrat odpiera zarzuty pod adresem wiceprezydent Surmacz”

 1. Co to za „magister”, który w tytule niusa odpiera zarzuty?

 2. Etyka… Znają znaczenie tego słowa w UM? Jednoosobowo nie odbierała prac, a komisyjnie ?

 3. Bejnarowicziwa niech rozliczy swoje wały z mężem to było coś gorszego projektowała jej mąż albo wykonywał albo nadzorował swojej konkurencji niech z tego się wytłumaczy nie stać było że by sobie legalna licencję wykupić i do przetargów w pwik na lewych ciągnęli niech poświadczy góra z pwik lub komisja .Pani B.nie tak kampanię zaczyna u prezydenta w gminie jak roboty wykonywała z mezusiem zapomniała a mu teraz klody podstawia niech sobie najpierw zrobi rachunek sumienia

 4. Zarzuty portalu są merytoryczne, a odpowiedź magistratu polityczna, tj. zupełnie nie na temat.

 5. Prezydent Wójcicki powiedział, że nie było żadnego zlecenia na rzecz firmy wskazanej na jednym z portali. Portal gorzów24.pl napisał: „02.06.2015 Miasto Gorzów Wlkp zawiera z Firmą PAK-BUD Zbigniew Pakuła umowę w ramach zadania pn. „Adaptacja budynku przy ul. Myśliborskiej pod Urząd Miasta”. Podstawą zawarcia Umowy jest decyzja Zamawiającego o wyborze najkorzystniejszej oferty w oparciu o przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Wartość kontraktu 651 907,62 zł.” Przecież to łatwo sprawdzić, kto bezczelnie łże. Prezydent miasta, czy portal.

 6. Przeczytałem to co napisał portal gorzów24.pl. Są to wyłącznie zarzuty merytoryczne dotyczące konfliktu interesów. Nie ma żadnych zarzutów politycznych, ani żadnych zarzutów na które odpowiada magistrat. Nie nie ma zarzutów co do nazwiska pani Agnieszki. Nie ma zarzutów co do braku komisji. Nie ma zarzutów, że inwestycje miejskie są na niską kwotę. Odpowiedź magistratu jest w ogóle na inny temat niż artykuł na portalu gorzów24.pl.

 7. Ciekawe… tez poczytalem portal24.pl i zdecydowanie przedstawiono sprawe p Surmacz merytorycznie i opierając sie jakby na faktach, nie wiem jak jest naprawdę ale sa tam daty i zdarzenia a jednak chyba nikt by sie nie podpisal pod takim artykulem gdyby to nie byly gole fakty. Zle to wyglada bardzo, bardzo zle jak sie to czyta i jezeli się to potwierdzi to az glowa boli

 8. Podobno na 150 inwestycji jakie zrobila to jedyny przypadek kiedy firma jej męża w ogole zrobila cos dla urzędu

 9. Jak byś to czytał a g czytałeś to byś wiedział jeden z drugim że firma nie robiła dla miasta za pytaj pani M B to ci powie :) i skończcie już ta farse i szukanie cichych sensacji

 10. Wszystko się da logicznie wytłumaczyć. Również Tadek nie mógł nic na to poradzić, że podwykonawcą był Władek. Jedyne co zrobił, to zrezygnował z niemożliwej do wykonania w Gorzowie technologii budowy, której kategorycznie wymagał w czasie przetargu od innych firm. Przez ten wymóg, zastosowania niemożliwej do wykonania w Gorzowie technologii cena osiągnięta na przetargu była dwukrotnie wyższa niż w tym samym czasie w innych miastach za porównywalne budynki.

  Natomiast Wójcicki strasznie plącze się w zeznaniach. Tu mówi, że wskazana firma nie miała zlecenia, a z oświadczenia wynika, że jednak miała. W Gazecie Lubuskiej mówi, że że wie, kto wygrywa przetargi, ale nie ma możliwości znać wszystkich podwykonawców, a tu mówi, że pani wiceprezydent ma takie bardzo mocne polityczne nazwisko. Jak więc nie zapamiętał podwykonawcy o tak mocnym politycznym nazwisku?

 11. A szwfem.twj komisji jest pismak Robwrt Jalowy

  Wiec co to za chrki odwalacie sie pytam!

 12. A synek Rafalskiej? Jal sie dostal donpolityki? Niedaleko pada gruszka od jabłoni.

 13. Roman Kotlonsko redaktor FiM gnije w wiezieniu jak ujawnil.nepotyzm pisu
  A przeczytajcie fb Stonogi ktorego tez posadzili co z nim wyprawiaja na polecemie Ziobry. A co Morawiecki wyprawia.

 14. A Duduś i jego nieslubna corka?
  Obudzcie sie i przejrzyjcie na oczy ciemniaki fanatycy pisowi.

  500+.
  Sprawdzian na idiote. Wkladasz 700 wyjmujesz 500.

 15. A Jacus drzewka jak.proces?
  Pis wybronil? Bo swoj? Bo pismakow dopuscil do wladzy?

  Nie dajcie zie oglupic

  Przez pis nie bedziemymoec dotwacji z unii.
  I rosnie ma.panstwo nacjonalostow. I powraca komunizm.
  cenzura upolityczmienie sadow i mediow.
  Oraz kombinacje wyborcze. Propaganda. I
  zadluzanie

 16. Centralne zarzadzanie przez krzywy ryj bankstera zagranicznego sprawdzzcie biografie

  Nawet petrus byl banksterem ale polskim bankow.

 17. Nie macie wolnosci mysli slowa niechroni was prawo. Matki deydujace sie na aborcje ida do wiezienia. Zapadaja wyroki polityczne.podsluchije sie was w internecie. Czolga sie ludzi po sądach.
  Osłabiana jest armia zwolnieniami zakaza wam handlu w niedziele. Zakaza wam alkpholubpo 18tej itd

  Faszysci inkomunisci w jednym

 18. Patrioty juz kupione za 70mld od naszego przyjaciela usa?
  Misierewicz dostal medal?
  Gaz kupiony drozszy od jankesow?

 19. Od 2:23 do 2:48 – to jakieś uzewnętrznione symptomy po podaniu serum prawdy?

 20. Дональдонович + „Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom”, you jesteś tym pętakiem!

 21. Z tymi „skrzydłami” to dobre porównanie, patrząc na „polot” nocnych wypowiedzi.
  A wiatr historii – owszem, wieje, i to wieje coraz mocniej. Lada moment sądy, potem media i krok po kroku wyplenimy obce, komusze i zdradzieckie chwasty z Polski.

 22. Joseph Дональдонович Тускайбей Bonk
  nie strasz nie strasz bo już s-rasz
  „cały świat z was się śmieje, pisokomuniści i zdradzieckie złodzieje”

Dodaj komentarz