Komisarz Fabian Rogala oficjalnie Komendantem Miejskim Policji w Gorzowie

13:00

5 stycznia 2018

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl (Visited 5 101 times, 1 visits today)

Komisarz Fabian Rogala formalnie objął dziś stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie.

Uroczystość wprowadzenia odbyła się w komendzie przy ulicy Wyszyńskiego. Fabian Rogala na stanowisku zastąpił insp. Stanisława Panka, który przeszedł na emeryturę. Nowy komendant stawia przede wszystkim na eliminowanie z dróg kierowców pod wpływem środków odurzających:  

– Przed komendantem Rogalą duże wyzwanie – mówi wojewoda lubuski, Władysław Dajczak:

A czego od nowego Komendanta Miejskiego Policji oczekuje prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki?

Komisarz Fabian Rogala wstąpił do policji w 1993 roku. Od 9 lat zajmuje stanowiska kierownicze. W lipcu 2015 roku został mianowany zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie. Od czerwca 2016 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Sulęcinie.

(Visited 5 101 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Komisarz Fabian Rogala oficjalnie Komendantem Miejskim Policji w Gorzowie”

 1. Żeby wstydu nie było, że młodych ustawiają w szeregu a sami w negliżu będą z butelką mieszkańców straszyć. Swoją drogą jakby to był „swój” komendant nikt by się nie dowiedział o paradowaniu i to w dodatku bez butów, a że przysłali nie swojego to i pewnie trzeba było zawiadomić.

 2. Od czerwca 2016 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Sulęcinie. Dwa miesiące później, światową prasę obiegła informacja podana przez dpa, że w związku z imprezą w powiecie sulęcińskim niemieccy celnicy znaleźli 2,5 kg narkotyków i wszczęli 467 spraw karnych w związku z ustawą narkotykową. W październiku szwajcarski dziennik NZZ w artykule „Urlaub auf Keta” (Urlop na ketaminie) napisał, że głównym aktem tej imprezy jest indywidualne narkotykowe menu. Sprawa była tematem wielu pytań w Bundestagu. W ubiegłym roku niemieccy celnicy wszczęli 602 sprawy karne w związku z tą imprezą. O sprawie ponownie napisał kanadyjski VICE (130 mln czytelników) porównując doniesienia prasowe po obu stronach Odry w związku z tą imprezą następująco:
  „600 znalezionych narkotyków przy muzycznym święcie” – Märkische Onlinezeitung
  Dla polskiej regionalnej prasy Gazeta Lubuska jest to znowu „Sztuka, muzyka i zero bałaganu w Garbiczu”

 3. Nowy komendant stawia przede wszystkim na eliminowanie z dróg kierowców pod wpływem środków odurzających. Jasne! Powodują wypadki i jest rozgłos. Wiadoma impreza w powiecie sulęcińskim, której pomysł zrodził się w Meksyku nie lubi rozgłosu. W 2016 roku była na miejscu ekipa telewizyjna TVP INFO, ale nie została wpuszczona.

 4. Ciekawe co pan wojewoda sądzi o słynnej w świecie stałej corocznej imprezie odbywającej się od 2013 roku na terenie Natura 2000 PLH080073 przy drodze gminnej nazwanej „Fuck Frontex Avenue”?

 5. W sumie jest to informacja bez znaczenia. Kogo to obchodzi, kto jest komendantem policji w Gorzowie? Znaczenie ma informacja, kto będzie komendantem powiatowym w Sulęcinie i czy coś się zmieni? Dla wielu tysięcy ludzi w Europie najważniejsza jest teraz informacja, czy będą musieli latać do Meksyku, czy Meksyk będzie nadal w powiecie sulęcińskim.

 6. Wczoraj miała miejsce wielka akcja policji we Włoszech i częściowo w Niemczech przeciwko ‚Ndrangheta której macki sięgają aż do Niemiec. Aresztowano 169 członków ‚Ndrangheta, oraz biznesmenów i lokalnych polityków związanych z ‚Ndrangheta. A w Lubuskim „„Sztuka, muzyka i zero bałaganu w Garbiczu”.

 7. nicelus nie jedz już wołowiny przed snem, cierpisz na gąbczaste zapalenie mózgu?

 8. upsa, u mnie z mózgiem wszystko w porządku, tylko mi głowa czasem opada, jak Davidowi Nivenowi. Ale tobie widać nikt nie powiedział, że viagrę połyka się w całości. Pogryzłeś przed połknięciem i teraz masz stwardnienie rozsiane.

 9. jednak jesteś niedouczony – poczytaj co to jest stwardnienie rozsiane i się nie ośmieszaj
  jednak z mózgiem u ciebie nie jest w porządku

 10. Jak widać komendant ma wpływ nie tylko na imprezy rozrywkowe o rozgłosie międzynarodowym, ale również na poważne choroby centralnego układu nerwowego.

Dodaj komentarz