Kolejny raport Enerisa

16:17

26 stycznia 2018

Iwona Krawczyk

(Visited 4 293 times, 1 visits today)

Zbliża się koniec okresu przejściowego związanego ze zmianą systemu odbioru odpadów na terenie ZCG-MG6 oraz zmianą operatora w Gorzowie. W kończącym się tygodniu rozstawiane były kolejne pojemniki na odpady. Mówi Bartosz Lewicki z firmy Eneris Surowce:

Cały czas trwa też wymiana i dostawianie pojemników – część mieszkańców lub administratorów zmieniła w trakcie deklaracje lub uznała, że potrzebuje większej liczby pojemników do segregacji. Trwa też dostawianie i wymiana pojemników na odpady komunalne wytwarzane przez podmioty gospodarcze. Mają one czas do 30 stycznia  na złożenie nowych deklaracji.

Eneris prosi wspólnoty mieszkaniowe/zarządców/administratorów o zgłaszanie do biura ZMG6 ostatecznego zapotrzebowania na pojemniki określonych frakcji, dostosowanych do liczby mieszkańców, a nie powierzchni posiadanych altan,  ponieważ ciągle jeszcze dostajemy sprzeczne informacje- dodaje Bartosz Lewicki. Zdarza się, że w ciągu tygodnia dostawiane są i zabierane pojemniki z tych samych miejsc. Częstotliwość i harmonogramy odbioru odpadów również są ustalane przez Związek MG-6 na podstawie deklaracji oraz przewidzianego budżetu.

(Visited 4 293 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Kolejny raport Enerisa”

  1. Nowe pojemniki nieporozumienie. Walneli naklejkę co tam wrzucać i zadowoleni. 99% mieszkańców po lekkim zmroku nie będzie się schylac i patrzeć po naklejkach do czego ten kubel – jest to niewidoczne, tymbardziej w altanie. Nie można było w przetargu zastrzec konkretnych kolorów pojemników?

  2. qqruq nie było przetargu.Tzn był ale został unieważniony.Obecnie trwa okres przejściowy.Za pół roku jak rozstrzygną przetarg cyrk się powtórzy.Niestety w SIWZ nie ma wymogu aby pojemniki były kolorowe.Bo po co…ważne że jest naklejka.A wystarczyłoby aby pojemniki były w kolorach i były własnością MG6 wówczas zmiana wywożnika mogłaby się odbywać co tydzień a mieszkańcy by tego nie zauważyli.No ale to przerasta MG6 i władze miasta,tak prosty pomysł a zbyt trudny.No ale wtedy trzeba by zainwestować i nie byłoby nagród,gadzetów i innych bzdetów które nam mieszkańcom nie są do niczego potrzebne.Cała nadzieja w narodzie, że na jesień zmądrzeją i podziękują wójtowi i jego znajomym.

Dodaj komentarz