Karta Dużej Rodziny w Gorzowie się sprawdza

07:17

24 maja 2016

Marcin Sasim

(Visited 3 244 times, 1 visits today)

Jak w Gorzowie działa miejska Karta Dużej Rodziny? Sprawdził to magistrat. Sprawozdanie za 2015 rok przedstawiono miejskim radnym.

Przypomnijmy, Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. W Gorzowie kartę wspiera 13 jednostek miejski i 47 prywatnych. To m. in. księgarnie, restauracje, oferty dotyczące edukacji, transportu oraz kultury i rozrywki.

W 2015 roku podpisano 12 porozumień z firmami i instytucjami, które dużym rodzinom zaproponowały zniżki. Uczestnicy programu otrzymali także 50% zniżkę za pobyt dziecka w miejskim żłobku.

– Karta się sprawdza i zamierzamy ją rozwijać – mówi Hanna Gill – Piątek. Dyrektor zapowiada uproszczenie dotyczące ubiegania się o kartę:

Aby dokładnie sprawdzić, jak działa program w Gorzowie, magistrat przeprowadził badania ankietowe wśród 500 rodzin, które posiadają już kartę. Z ankiet wynika, że ponad połowa przepytanych korzysta z miejskiej karty co najmniej raz lub kilka razy w tygodniu. Najczęściej karta Dużej Rodziny wykorzystywana jest w komunikacji miejskiej. Aż 82% ankietowanych najczęściej korzysta ze zniżek na przejazdy MZK. Kuleje korzystanie z oferty kulturalnej. To nie dziwi dyrektor Hanny Gill – Piątek:

Zainteresowaniem uczestników programu cieszy się też Słowianka, wskazało to 60% uczestników sondy. Rodziny wielodzietne korzystają też ze zniżek na miejskie przedszkola. Wzięciem cieszą się też zniżki w księgarniach. Z ankiet wynika także to, czego oczekują uczestnicy programu, to więcej zniżek, także w Stali Gorzów czy zwolnienie z opłat w szkołach. Łącznie z programu w Gorzowie korzysta 800 rodzin czyli ok. 4 tys. osób. Według szacunków miasta uprawnionych do posiadania karty jest w Gorzowie 955 rodzin 3+. Sprawozdanie z realizacji programu publikujemy na naszej stronie w internecie.

(Visited 3 244 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz