Jest inżynier kontraktu na budowę Centrum Edukacji Zawodowej. Będzie nowa data realizacji inwestycji?

13:03

19 stycznia 2018

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl (Visited 6 253 times, 1 visits today)

Miasto podpisało dziś z Jerzym Korolewiczem i jego firmą Euro Invest umowę na inżyniera kontraktu dla projektu Centrum Edukacji Zawodowej.

– To ogromne wsparcie, którego potrzebujemy przy realizacji tak dużego projektu – powiedział prezydent Jacek Wójcicki:

Do firmy Euro Invest należeć będzie m.in. zweryfikowanie dokumentacji projektu, przygotowanie jej do przetargu i przeprowadzenie z magistratem procesu wyboru wykonawcy. Prezes Jerzy Korolewicz zapowiada, że do tych działań zostaną wyznaczeni najlepsi specjaliści:

Według wstępnych założeń, Centrum Edukacji Zawodowej miało rozpocząć funkcjonowanie od 1 września 2019 roku. Władze miasta zdają sobie jednak sprawę, że obecna sytuacja na rynku budowlanym może pokrzyżować te plany. Dlatego magistrat prowadzi z Urzędem Marszałkowskim rozmowy o przesunięciu terminu realizacji inwestycji: 

Miasto chce wyznaczyć nową datę realizacji inwestycji na 1 września 2020 roku.

Urząd składając wniosek o dofinansowanie budowy Centrum Edukacji Zawodowej oszacował to zadanie na ok. 70,5 mln zł. Wartość dofinansowania to niemal 29 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(Visited 6 253 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Jest inżynier kontraktu na budowę Centrum Edukacji Zawodowej. Będzie nowa data realizacji inwestycji?”

 1. W koncu widze ze gorzowska firma wygrywa przetarg. Brawo i powodzenia.

 2. Latami te inkubatory i księstwa gospodarcze spijały śmietankę z pieniędzy publicznych. Pochowali tam się i dalej nie odpuszczają. Powinni napisać ile od początku istnienia środków publicznych na różne cele przejadła ta izba. Pałacyki, konferencje, wyjazdy a teraz miasto płać i utrzymuj sułtanów.

 3. Czyli wszystko w powijakach.

  Za rok obiecane marszałkowi otwarcie szkoły, a miasto nie wybrało nawet wykonawcy. Pojawił się jedynie ktoś, kto będzie „wspierał miasto” w procesie jego wyboru.

 4. @obywatel GW – „Czyli dali zarobic posrednikowi BRAVO WY”

  Jeżeli się samemu nie potrafi, albo nie daje rady, to trzeba wynająć fachowca. Nie ma w tym nic złego. Lepsze to, niż odłożyć sprawę głęboko do szuflady.

 5. @obywatel GW – „BRAVO WY”

  Nie WY, tylko SLD. Gorzowem rządzi SLD i trzeba to jasno powiedzieć, tak jak to jasno pan Wontor w radiu powiedział. Nie wiem dlaczego w Gorzowie SLD się kamufluje. Czyżby SLD wstydziło się własnego rządzenia?

 6. @sułtan, nie pij tyle! Jaka znowu izba? Umowa jest z panem Jerzym Korolewiczem i jego firmą Euro Invest.

 7. A ty nicelus naiwny, czy głupa rżniesz?
  Ach ci doradcy. Nikt tak nie zadba o publiczny grosz jak oni. Dobrze przygotują przetargi. A będzie wiele szczegółów, ponieważ substancja jest w części zabytkowa. Nie każda firma może to wykonać. Fajnie, że mamy takich fachowców w Gorzowie. Możemy być spokojni, że żadna złotówka nie zostanie zmarnowana przez nieodpowiednich ludzi.

 8. Jak była wtopa z Warszawską to wszyscy punktowali miasto że nie zadbało o zapewnienie właściwego nadzoru inwestorskiego nad inwestycją. Teraz jest lament że zapewniło bo z EuroInvestem związany jest teść Pani Surmacz – który pewnie nie będzie pracował przy tej inwestycji. Ale pomarudzić można, a nawet trzeba

 9. do 2020 roku nalezy utworzyć nowe kierunki na AJP potrzebne rynkowi pracy
  a zawodówki istniejące należy zreformować. nie trzeba do tego takich dużych pieniędzy.

 10. wystarczy że będą uczyły zawodu bo teraz są przechowalnią miejsc pracy dla ludzi z poprzedniej epoki kamienia łupanego – muszą mieć miejsce pracy i dotrwać do emerytury. nieważne że są niepotrzebni

 11. Dziwna sprawa do tej pory Euro Invest nie prowadził żadnych poważnych inwestycji na terenie Gorzowa. Tak przynajmniej wynika z jego listy referencyjnej.
  Jednak czytając archiwalną wypowiedź p. Korolewicza na temat obecnego prezydenta Wójcickiego wszystko staje się jasne:
  …”Po tych pierwszych stu dniach dałbym prezydentowi czwórkę. Pozytywnie trzeba ocenić dużą otwartość nowej władzy w mieście,…………….To nie uwalnia jednak od oczekiwań. Ciśnienie na pierwsze decyzje, takie strategiczne, dotyczące priorytetów, projektów będzie jednak rosło. I od nich dopiero będzie zależało, czy tę ocenę będzie można podwyższyć czy obniżyć.” (źródło – Wyporcza.pl 10.03.2015).
  To jak panie Koralewicz podwyższamy ocenę na 5+, ciśnienie chyba spadło?

  Panie Jacku ten ruch jest spóźniony. Za późno na stworzenie silnego zaplecza przed wyborami.
  Na stałą posadkę powyborczą także bym raczej nie liczył.

Dodaj komentarz