Jest akt oskarżenia przeciwko Markowi W. Odpowie m. in. za brutalne zabójstwo w Gorzowie [wideo]

14:15

17 czerwca 2015

Marcin Sasim

(Visited 173 times, 1 visits today)

Do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia przeciwko Markowi W. 42-latek odpowie za dwa zabójstwa. W Gorzowie i niemieckim Rostocku. Grozi mu nawet dożywocie.

Marek W. nie przyznał się do żadnego z zarzutów. Zdaniem śledczych to on w kwietniu 2013 roku zabił w Gorzowie 76-letniego Jerzego G. Byłego milicjanta, który na emeryturze prowadził zakład krawiecki. Marek W. najpierw zaprzyjaźnił się ze starszym mężczyzną, później zabił go w jego zakładzie i okradł. Mówi prokurator Arkadiusz Roćko, naczelnik wydziału V śledczego Prokuratury Okręgowej w Gorzowie:

Z mieszkania Jerzego G. 42-latek zabrał przedmioty, które następnie sprzedał za 5 tys. zł. w jednym z lombardów w Drezdenku. To tam na jego trop wpadli śledczy. Marka W. złapano ostatecznie w Gdańsku.

[youtube]https://youtu.be/uUHiZKJiqqo[/youtube]

Za to co zrobił w Gorzowie Marek W. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Odpowie także za zabójstwo dokonane na terenie Niemiec. Zdaniem śledczych w grudniu 2012 roku 42-latek zabił w Rostocku 70-letniego Ingolfa P. Niemieccy prokuratorzy trafili do Marka W. po kodzie DNA:

Jak podaje Gazeta Wyborcza, powołując się na informacje z akt śledztwa, także w tym przypadku Marek W. działał podobnie. Znalazł kontakt ze starszym mężczyzną, pracował dla niego i ostatecznie zabił:

Mężczyzna w przeszłości popełniał wiele innych przestępstw. Między innymi odpowiadał za napad na starsze małżeństwo i na taksówkarza. Odpowiadał też za liczne kradzieże. Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

(Visited 173 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Jest akt oskarżenia przeciwko Markowi W. Odpowie m. in. za brutalne zabójstwo w Gorzowie [wideo]”

Dodaj komentarz