Jarosław Porwich odchodzi z Kukiz’15

13:27

7 grudnia 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522 (Visited 6 433 times, 1 visits today)

Kolejny poseł Kukiz ’15 przechodzi do koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego. Po tym, jak przed miesiącem na takich ruch zdecydował się Adam Andruszkiewicz, dziś w jego ślady poszedł Jarosław Porwich.
Dotychczasowy wiceprzewodniczący klubu Kukiz ’15 powiedział, że jego decyzja ma związek z tym, że jest człowiekiem Solidarności:


Jarosław Porwich ma 51 lat, obecna kadencja w Sejmie jest jego pierwszą. Jest działaczem „Solidarności”. W latach 80. działał w Młodzieżowym Ruchu Oporu i w Ruchu Młodzieży Niezależnej. W stanie wojennym współtworzył podziemne Radio „Solidarność”. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Koło Wolni i Solidarni liczy obecnie 6 posłów, a klub Kukiz ’15 – 30.

(Visited 6 433 times, 1 visits today)

17 myśli na temat “Jarosław Porwich odchodzi z Kukiz’15”

 1. Won z polityki lisku – cwaniaczku……teraz razem z wolnymi i solidarnymi będziesz mógł sobie głosować na dwie ręce z p.Zwiercan i pierwszym moralistą Polski , Morawieckim seniorem.

 2. Gra zespołowa, to zbyt dużo powiedziane. Taka tam rozbijacka działalność na prawicy.

 3. Przepraszam z gory wszystkich normalnych Jarkow, ale wiekszosc Jaroslawow w Polsce to debile…

 4. Od Kukiza, do Konrada Morawieckiego dystans jest daleki. U Kukiza cel był prosty. Odebrać wyborców partii PiS. Jak wiadomo, Kukizowi się to nie udało. Kukiz odebrał wyborców, ale partii PO. U Konrada Morawieckiego cel jest trudniejszy. Zrobić coś pozytywnego dla Polski. Zobaczymy jak poseł Porwich sobie z tym poradzi. Odbieranie głosów partii PiS razem z panem Madejem wyszło Porwichowi tak sobie. Comme ci, comme ça.

 5. Towarzystwo bez wątpienia lepsze wybrał sobie gorzowski poseł. Za to wielki plus. Poczekajmy i zobaczmy co będzie dalej. Czy będzie się umiał w takim towarzystwie zachowywać. U Kukiza było niewątpliwie dużo z tym łatwiej.

 6. Porwich to łajza , sprzedawczyk idzie tam gdzie może się nachlać i pobalować, to prostak i bezczelny typ, bez honoru, jak będzie się tak zachowywał to nigdzie miejsca nie zagrzeje, precz z nim na wysypisko śmieci

 7. I z wielkiego cwaniaczka, co to z Dudą nową prawicę tworzył zrobił się mały pikuś, który będzie sie przymilał do tępych pisowców.

 8. Ineko – podpisz się imieniem i nazwiskiem jeśli stawiasz takie zarzuty. My wyborcy zweryfikujemy. Obrażać można lecz umiejętnie i z odrobiną przyzwoitości

 9. Nie na takiego Porwicha wyborcy głosowali niech odda Mandat Poselski.

 10. Kornel Morawiecki – List otwarty do Pawła Kukiza
  Szanowny Pawle, mój były liderze!
  Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci. Posłów, swoich kolegów? Czy to się godzi?
  W kampanii wyborczej pod Twoim przywództwem stawialiśmy postulat JOW w wyborach do Sejmu. We wrześniu 2015 roku Polacy odmówili temu legitymacji. Referendum zwołane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego poparte przez Komitet Wyborczy Kukiz 15 miało około 8% frekwencję.
  Obecny spór w Sejmie dotyczy JOW w wyborach do samorządu. Dotychczasowa praktyka wybierania burmistrzów i wójtów obnażyła różnorakie niedostatki.
  Jak długo jeszcze, zawsze i wszędzie zamierzasz brnąć w doktrynerstwo JOW?
  Prosimy Cię o opamiętanie.
  Kornel Morawiecki

Dodaj komentarz