Fabian Rogala

09:48

26 stycznia 2018

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów (Visited 3 341 times, 1 visits today)

Z komendantem Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie rozmawia Daniel Rutkowski. 

(Visited 3 341 times, 1 visits today)

11 myśli na temat “Fabian Rogala”

 1. Czy współpracy z samorządami polega na tym, że samorząd coś tam kupi policji za pieniądze podatnika, a policja nie reaguje na przypadki łamania prawa przez władze samorządowe?

 2. Co pan Fabian Rogala, jako komendant powiatowy policji w Sulęcinie, zrobił w sprawie nielegalnego niszczenia obszaru Natura 2000 PLH080073, przy drodze gminnej nazwanej „Fuck Frontex Avenue”, przez prywatną imprezę, której głównym aktem jest, jak napisał szwajcarski NZZ, „indywidualne narkotykowe menu”, w związku z którą niemieckie służby wszczęły w ostatnich dwóch latach ok. 1.200 spraw karnych w związku z ustawą antynarkotykową, co było również przedmiotem licznych interpelacji w Bundestagu? Czy polska policja jest w stanie skutecznie przeciwdziałać takim patologiom, czy konieczna jest specjalna komisja sejmowa?

 3. Niemiecki kierownik Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, pan Ulf Buschmann, wspomina, że zanim powstało takie centrum, Niemcy się ciągle Polakami denerwowali, „dlaczego oni tego nie robią?”, „dlaczego oni tamtego nie robią?”. Teraz gdy już centrum istnieje i niemieckie służby mają możliwość porozumieć się z polskimi służbami to już teraz Niemcy się nie denerwują, ponieważ wiedzą, że Polacy nie robią, bo po prostu nie mogą.
  https://www.rbb24.de/studiofrankfurt/index.htm/doc=%21content%21rbb%21r24%21studiofrankfurt%21beitraege%212018%2101%21zehn-jahre-deutsch-polnischer-polizeiarbeit.html

 4. Zafiksowany ośle, idź na skargę do swoich pisiorów. Jakoś nie ujadasz na partię która całkowicie rządzi dzisiaj policją.

 5. @caryca Katarzyna – „Zafiksowany ośle, …”

  Sam jesteś zafiksowany osioł, jeżeli nie widzisz, że ujadam właśnie na państwową policję, a więc na partię która dziś całkowicie rządzi państwem. Ujadam na PiS, nawet pomimo, że całkiem niesłusznie. Ani policja, ani PiS nie ponoszą tu winy, albowiem wszystko jest zgodne z miejscowym prawem które weszło w życie dwa tygodnie po opublikowaniu. Natomiast takie prawo miejscowe opublikowała wojewoda Hatka reprezentująca rząd PO. Wojewoda Hatka nie powinna takiego prawa miejscowego opublikować, albowiem jest sprzeczne z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Za przygotowanie mpzp, a więc prawa miejscowego, płaciła osoba prywatna, czego ustawa nie przewiduje. Skutkowało to tym, że w prawie miejscowym zatajono obszar Natura 2000. W efekcie Niemcy legalnie niszczą polski obszar Natura 2000, za którego zniszczenie zapłacą Polacy. Sprytne, co nie? Ale tego i tak nie zrozumiesz, bo masz zbyt mało pofałdowany mózg.

 6. @caryca Katarzyna, jak prostą powierzchnię mózgu musi mieć w Polsce facet nickiem „caryca Katarzyna”, to nawet trudno sobie wyobrazić. Trudno się dziwić twojego zadowolenia ze zniszczenia przyrody ojczystej dokonywanego przez sąsiadów. Do zniszczenia własnego obszaru Natura 2000, za którego zniszczenie słono zapłacisz, przekonała cię zapewne blondynka w specjalnej czapce z pofałdowanym mózgiem? Czyli wygląda na to, że przekonała cię sztuczna inteligencja:
  http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/sulecin/a/sztuka-muzyka-i-zero-balaganu-w-garbiczu,12332826/

 7. Trzech myśliwych na Odrze miało wypadek. Łódka się wywróciła i myśliwy wraz z dwoma towarzyszącymi osobami wpadł do wody w pobliżu Hohenwutzen (Märkisch-Oderland). Jeden mężczyzna dopłynął do brzegu i wezwał pomoc, drugiego wyciągnięto, ale wkrótce zmarł, trzeci jest poszukiwany. Policja od soboty prowadzi poszukiwania, ale nie liczy na znalezienie żywego. Po polskiej stronie szuka straż pożarna sonarem i na razie rezygnuje z niemieckiej pomocy. Odział ratunkowy Brandenburgii został poinformowany, ale na razie nie wszedł do akcji. Odra ma wysoki stan. Wczoraj wieczorem zaprzestano poszukiwać i dziś rano wznowiono.

 8. Myśliwi którzy ulegli wypadkowi na Odrze polowali na dzikie gęsi. Niedaleko jest rezerwat ptactwa i park narodowy „Ujście Warty”. Nawet jeżeli to byłoby nie terenie parku narodowego, a jedynie w jego pobliżu, to też jest to niezbyt etyczne. Jedni chronią ptaki wodne, a obok drudzy je zabijają. Tymczasem dzików, które wyrządzają szkody w przyrodzie, nie ma kto zabijać.
  https://www.rbb24.de/studiofrankfurt/index.htm/doc=%21content%21rbb%21r24%21panorama%21beitrag%212018%2101%21drei-jaeger-aus-polen-auf-der-oder-verunglueckt.html

 9. @caryca Katarzyna – „-, idź na skargę do swoich pisiorów.”

  Dlaczego ja mam iść na skargę? Ty będziesz płacił karę za zniszczenie obszaru Natura 2000 PLH080073, a nie ja. Ja tylko zwracam ci uwagę, abyś się później głupio nie tłumaczył, że nie wiedziałeś. Dlaczego do „pisiorów”? policja nie może wszystkiego widzieć i na wszystko reagować, gdyż rząd PO i PSL likwidował policję i teraz policji jest zbyt mało. Za Tuska zlikwidowano ok. 400 posterunków policji. W latach 2016-17 odtworzono ponad 70 z nich:
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/04227-Jak-za-Tuska-likwidowano-posterunki-Policji.htm

 10. Jak podał Onet, znaleziono ciało trzeciego myśliwego polującego na dzikie gęsi na Odrze przy Hohenwutzen (Märkisch-Oderland) w rejonie miejscowości Stary Kostrzynek. Rzecznik policji Gryfino potwierdził informację.

Dodaj komentarz