Dyrektor wydziału spraw społecznych przyjedzie do Gorzowa z Łodzi

10:55

17 marca 2016

Iwona Krawczyk

(Visited 4 893 times, 1 visits today)

Działaczka społeczna i polityczna Hanna Gill-Piątek ma zostać nowym dyrektorem wydziału spraw społecznych w gorzowskim magistracie. Obowiązki przejmie 1 kwietnia.
O sprawie czytamy w łódzkim wydaniu Gazety Wyborczej – Hanna Gill- Piątek odchodzi z tamtejszego urzędu miasta i przenosi się do Gorzowa.

Gazeta podaje, że z przyjściem Hanny Gill- Piątek do Urzędu Miasta Łodzi wiązano ogromne nadzieje – miała wprowadzić do magistratu nowe podejście do rewitalizacji, w którym najważniejsze są nie remonty, a człowiek i pomoc w rozwiązaniu jego problemów.

– Chciałabym dalej wykonywać swoją pracę i koordynować w rewitalizacji sprawy społeczne wraz z mieszkalnictwem. Ale z pozycji, w której jestem, więcej już zrobić nie mogę. Idę więc tam, gdzie będę miała większą „moc sprawczą” i realny wpływ na proces – tłumaczy „Wyborczej” powody odejścia Gill-Piątek.

Dodaje: W Gorzowie działa już bardzo dobry zespół zajmujący się rewitalizacją. Będę chciała go wesprzeć, zajmując się sprawami społecznymi i mieszkalnictwem, które w rewitalizacji jest kluczowe.

Hanna Gill – Piątek gościła w naszym mieście m.in. w styczniu,  jako osoba z ramienia Instytutu Rozwoju Miast, który jest partnerem Ministerstwa Rozwoju i  nadzoruje konkurs „Modelowa rewitalizacja miast”. Nasze miasto przeszło w nim do drugiego etapu.

– Główny atut Gorzowa to chęć do działania – mówiła wtedy Hanna Gill-Piątek:

Hanna Gill-Piątek to koordynatorka świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi, działaczka społeczna i polityczna. W ostatnich wyborach startowała do Sejmu z ramienia Zjednoczonej Lewicy.

fot: Twitter/Hanna Gill-Piątek

(Visited 4 893 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Dyrektor wydziału spraw społecznych przyjedzie do Gorzowa z Łodzi”

 1. No i proszę. W Gorzowie brak mądrych ludzi więc trzeba sięgać po obcych.

 2. Świetna wiadomość, to kolejna osoba z głową pełną pomysłów i przede wszystkim praktycznej wiedzy. Bardzo cieszą te przenosiny.

 3. A co ma głowa pełna pomysłów i wiedza na temat rewitalizacji do pracy w Wydziale Spraw Społecznych? Pan Piotr orientuje się czym zajmuje się ten wydział? Czy tak, jak cała obecna elita ma tylko mgliste pojęcie?

 4. Najwidoczniej masz „analityku” głowę nie od analizy, choć bardzo byś chciał, bo analiza polega na umiejętności czytania przede wszystkim i rozumienia, a w tekście wyraźnie jest napisane: „W Gorzowie działa już bardzo dobry zespół zajmujący się rewitalizacją. Będę chciała go wesprzeć, zajmując się sprawami społecznymi i mieszkalnictwem, które w rewitalizacji jest kluczowe.”
  oraz:
  „nadzoruje konkurs „Modelowa rewitalizacja miast”.Nasze miasto przeszło w nim do drugiego etapu.

  Ty najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy z tego co znaczy rewitalizacja i czego ona dotyczy, sprawy społeczne są nierozerwalnie związane z rewitalizacją.

 5. Pieprzenie kotka Piotrze i tyle. Zachłystujecie się tymi swoimi ,,rewitalizacja”, ,,tkanka miejska” i inne bzdury. Przybędzie od tego komuś pieniędzy i pracy poza wami? Gadające głowy i tyle.

 6. „Gazeta podaje, że z przyjściem Hanny Gill- Piątek do Urzędu Miasta Łodzi wiązano ogromne nadzieje”
  * Wiązano ogromne nadzieje… Czyli nie sprawdziła się w Łodzi, będzie robiła za lewacki spad w Gorzowie. Rozumiem, że Krytyka Polityczna straciła dotację i teraz ratuj się kto może, ale k***a bez przesady. Naprawdę nie ma w GW osoby, która mogłaby zostać dyrektorem ds. spraw społecznych? Sama mówi, że w GW jest już dobry zespół. Nie można było wyłonić lidera? Dać zarobić więcej komuś od nas? Gdyby to była jeszcze jakaś istotna funkcja, zrozumiałbym to…

 7. pyskujecie do siebie całkiem niepotrzebnie ,skupcie się na ironii Piotra , daliście się sprowokować , musicie być z Pis

 8. Analityku, a co masz przeciwko ludziom przyjeżdżajacych do miasta. W przyszlej akademii lub szpitalu też pracują osoby przyjezdne. Masz z tym jakiś problem?

 9. Piszę z Łodzi. Pani Gill-Piątek sprawdziła się u nas jak najbardziej, tylko nastawienie jej zwierzchników na remonty i drogi nie za bardzo dało jej pole do szerszych działań. Pilotażowy program rewitalizacji w zakresie działań społecznych był bez zarzutu, analizy do polityki działań społecznych też. Sama polityka społeczna bardzo rzetelna i porządna. Żałuję, że odchodzi i zazdroszczę gorzowianom. Zyskujecie osobę, która nigdy nie traktuje ludzi w kłopotach z kopa i twórczo i rzetelnie podchodzi do pomocy. Pozdrowienia dla Gorzowa.

 10. Zobaczymy Wojtek. w Gorzowie też mamy wspaniałych społeczników i ludzi z kompetencjami. Za dużo u nas ludzi z Łodzi. Np. Pan Kłososwki obrażający gorzowian, teraz ta Pani dla nas nieznana. Zaklinanie rzeczywistości,że jest dobra bo była dobra w Łodzi nic dla nas nie znaczy, ale nasuwa pytanie, skoro taka dobra to dlaczego tam w Łodzi nikt jej nie zatrzymuje ?

 11. Do Piotr. Gdyby była tak dobra to zatrzymali by ją w Łodzi a nie przyjeżdżałaby tu na 1, 5 roku. Wynika z tego, że częściej będzie w Łodzi aniżeli w Gorzowie. I to nie o pomysły w głowie chodzi, ale o konkrety. Pomysły zawsze są objęte ramami ustaw i uchwał .Zacznijcie wreszcie żądać konkretnych działań a nie pomysłów.

 12. Do Grazi – na to pytanie odpowiedziałem. Łódzki urząd udaje rewitalizację, wywalając kasę na drogi, murale i parkingi dla nowych mieszkańców. A rewitalizacja wg ustawy jest przede wszystkim dla obecnych mieszkańców. Pani Hanna się na to nie godzi, domaga się rzetelnej pomocy ludziom a nie wodotrysków. To kto ma ją zatrzymać w urzędzie? Ci, którym przeszkadza w udawaniu?

Dodaj komentarz