Drzewa z Kostrzyńskiej do wycinki, a pędzliczek będzie przeniesiony na Wieprzyce – to ostateczna decyzja RDOŚ

12:32

19 czerwca 2017

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów (Visited 6 910 times, 1 visits today)

Jest ostateczna decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotycząca planowanej przez miasto wycinki drzew przy ulicy Kostrzyńskiej. Przypomnijmy, batalia miasta o wycinkę, która jest niezbędna przy planowanej przebudowie i modernizacji Kostrzyńskiej, prowadzona jest z lokalnymi ekologami od lutego. Najpierw sprawdzano, czy w drzewach nie hibernują nietoperze, poźniejsze ekspertyzy potwierdziły,że niektóre drzewa porasta chroniony gatunek mchu. Teraz jednak RDOŚ wydał zgodę na wycinkę drzew. Mówi wiceprezydent Artur Radziński.

Jak dodaje wiceprezydent Radziński, wycinka drzew nie zahaczy o trwający właśnie okres lęgowy ptaków, bo najwcześniej rozpocznie się w październiku. Dodajmy, że koszty wszelkich ekspertyz ekologicznych, które miasto musiało w związku z planowanymi pracami przeprowadzić, podrożyły inwestycję o około 100 tysięcy złotych.

(Visited 6 910 times, 1 visits today)

10 myśli na temat “Drzewa z Kostrzyńskiej do wycinki, a pędzliczek będzie przeniesiony na Wieprzyce – to ostateczna decyzja RDOŚ”

  1. Nie z lokalnymi ekologami tylko z karierowiczami robiącymi sobie wstawki w mediach jako darmowa kampania. Pozatym to nawet nie mieszkańcy tylko jakas polityczna ustawka.

  2. Nie moge doczekac sie remontu aczkowlwiek boje sie, ze bedzie to trwalo i trwalo. Do domu z 3 lata spokojnie nie dojade. Oby nie powtorzyla sie sytuacja z walczaka i warszawska. Wladza powinna szczegolnie oto zadbac.

  3. Mech nie do pomyslenia na zachodzie co za glupi ludzie tam mieszkaja strach sie bac co bedzie dalej a jak pod ziemia beda dzdzownice pod ochrona to co wtedy wiadukt nad wieprzycami

  4. 100 tys + 40 tys na mc pusty autobus wiazący powietrze z górczyna do os europejskiego przez piaski przez pół roku

  5. Jakiś sąd powinien obciążyć albo zająć majątek osobisty tych „niemieszkańców” od blokowanie. Nie może być tak, że płazem im to ujdzie. Żerują na nie przez siebie zarobionych pieniądzach więc powinni odczuć co to znaczy działać na szkodę mieszkańców, którzy ciężko pracują i odprowadzają podatki, martwią się jak utrzymać firmę, koszty a tacy sobie z państwowego tracą i wesoło im. Obciążyć kosztami albo do pracy społecznej do sprzątania ulic.

  6. Rolą urzędników jest dopilnowanie inwestycji i przygotowanie jej pod każdym względem. I jak widać kolejny raz zaliczyli wtopę.

  7. Blokujący działają ewidentnie na szkodę mieszkańców! Albo mają jakieś chore zacietrzewienia osobiste ale od tego to już jest specjalny lekarz

Dodaj komentarz