Do Gorzowa jadą autobusy, w tym hybrydowe

12:27

11 grudnia 2017

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 5 674 times, 1 visits today)

15-metrowe będą jeszcze w tym tygodniu, hybrydowe – tuż po świętach. Na ulice Gorzowa już wkrótce wyjadą nowe autobusy. Nasze informacje potwierdził dziś rzecznik MZK Marcin Pejski. Cztery, z dziesięciu kupionych przez spółkę autobusów, przyjadą do Gorzowa już w najbliższy czwartek. Będą to duże, piętnastometrowe MAN-y, wykorzystywane na najbardziej obleganych trasach jak 104,124 czy 125. Mówi rzecznik spółki Marcin Pejski:

 

Nowością będzie pojawienie się na ulicach Gorzowa autobusów hybrydowych. Te zjadą do zajezdni tuż po świętach, 28 grudnia:

 

Autobusy 15-metrowe będą wozić gorzowskich pasażerów jeszcze w tym roku, hybrydowe dopiero po Nowym Roku.

(Visited 5 674 times, 1 visits today)

7 myśli na temat “Do Gorzowa jadą autobusy, w tym hybrydowe”

  1. super, z radości klaszczę uszami, więcej zakopconych przystanków, wdychajmy spaliny

  2. Do jeż w zimie.Masz chyba ogromne uxzy skoro nimi klaszczecz.A zakopcony to ty jesteś dokładnie,bo tylko krytykujesz.

  3. Wbiłbym do autobusu nr boczny 660, ale czekam też z niecierpliwością na nowe tramwaje. Tymi ostatnimi pojedziemy pewnie za 20 lat, ale co tam!☺

  4. Dziesiątki milionów na torowiska jeszcze nam czkawką wyjdzie.

  5. My będziemy latami wbijać w asfalt tory tramwajowe za dziesiątki milionów, a od września 2018 w ZG będzie jeździło 50 autobusów elektrycznych, kupionych za niecałe 100 mln złotych, dofinansowanych w 80%!. Niestraszne im będą wzniesienia, takie jak Aleja Odrodzenia . Zużycie energii poniżej 1 kWh na km. A do tego Uniwersytet zaprojektuje 12 stacji ładowania na pętlach. Będą jeździć po zwykłych drogach. To się nazywa elektromobilność!

  6. Świetna sprawa , świetny kolor, niech nikomu nie przyjdzie do głowy go przemalować.

Dodaj komentarz