Dni Gorzowa odwołane

09:09

2 lipca 2017

Iwona Krawczyk

(Visited 12 894 times, 1 visits today)

Imprezy planowane na dziś w ramach Dni Gorzowa odwołane- poinformował prezydent Jacek Wójcicki.  Zaprosił na mszę polowa, która odprawiona zostanie w południe na nadwarciańskich błoniach.

Prezydent poinformował, że miasto będzie chciało zorganizować koncert, który będzie wyrazem podziękowania ratownikom i połączony zostanie z kwestą na rzecz zniszczonej świątyni.

Przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski poinformował, że odwołana zostanie także – planowana na dziś z okazji 760-lecia miasta- uroczysta sesja. Prawdopodobnie przełożona zostanie na wrzesień.

 

zdj. Tomasz Małecki

(Visited 12 894 times, 1 visits today)

32 myśli na temat “Dni Gorzowa odwołane”

 1. jak by gasili woda święconą to by było szybciej ugaszone

 2. Kochani Gorzowianie!
  Nasza Katedra ucierpiała – nie pozwólmy, aby długo czekała na remont. Juz dziś zewrzyjmy szeregi i ofiarujmy co kto może, jak kiedyś cały Naród na odbudowę Warszawy! Mysle, ze Proboszcz Katedry – ks. dr Zbigniew Kobus uruchomi stosowne subkonto. Każdy z nas ma związany z Katedra kawałek historii życia: chrzest, pierwsza komunie, bierzmowanie, ślub, pogrzeb… Dziś mieliśmy świętować Dni Gorzowa – zamiast zabawy jest zaduma i powaga. Dziękujemy wszystkim Strażakom!
  Pozdrawiam serdecznie – Iwona Filon Krol – Gorzowianka.

 3. imprezy odwołane a w to miejsce będą Msze Święte – słuszna decyzja

 4. Ciemnogród nad Wartą
  Niech zrobią pis ktory rządI Gorzowem miesięcznicę smoleńską zamiast dni miasta

 5. Rozumiem, że ucierpiał największy i najbardziej cenny z naszych zabytków, akcja była trudna i na pewno ciężka. Rozumiem także decyzje o mszy polowej – gdyż jest ona bardzo ważna dla znacznej części osób. Ale żeby odwoływać całość imprez z okazji dnia Gorzowa??? Czy to nie aby przesadne postępowanie. Imprezy odbywają się z dala od odciętego przez straż terenu, nie zagraża żadne niebezpieczeństwo z powodu pożaru zbierającym się ludziom. Na dni Gorzowa wydano ogrom pieniędzy, a można by było wykorzystać te imprezy na zbiórkę na potrzeby odbudowy. Nie ucierpiał nikt w pożarze a postępujemy jakby wprowadzono żałobę.

 6. No przepraszam to na remont piniazka nie maaaa?jak zwykle od ludzi co ledwo przędą wołać? Wstyd !!!!a może by tak święty ojciec dyrektor Rydzyk wyłożył swoje miliony ?czy jemu to się tylko k…wa daje a on nie wie co to znaczy pomagać innym…no masakra….😠😠😠😠

 7. Dobry pomysł to, to że Msza będzie na błoniach, a nie opodal – z tamtąd też ją widać.
  Przerwanie DNI GORZOWA to absurd (rozumiem jeszcze koncert w tym dniu) bo strazżacy, policjanci itd muszą być pod katedeą ale w dni następne, to na siłę robienie żałoby.
  Co innego katastrofa – pożar, a co innego ideologia smoleńska, która nas tu pewnie dopadnie.
  Co do takiej tragedii (pożar) ma zamknięcie np wystawy, teatru, czy innej nawet masowej imprezy oddalonej o kilkaset metrów.
  Jeszcze raz piszę na szczęście nikt nie ucierpiał i szkoda zabytki takiej klasy.

 8. Delikatnie mówiąc to lekka przesada, czekać tylko jak ogłoszą 10 – dniową żałobę. Polskie Państwo Wyznaniowe jak w Iranie.

 9. Ja pie…….ole ale macie mózgi zryte dopalaczami.
  Zróbcie sobie najlepiej lov parade
  na zgliszczach Katedry wtedy może wam ulży.

 10. Czyli miasto powinno odwołać wszystkie imprezy masowe w tym żużel. Skoro my nie możemy się bawić to czemu inni mogą.

 11. „Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów”. S.Lem

 12. Może ktoś mi łaskawie wyjaśni, dlaczego odwołane zostały Dni Gorzowa? Nie ma przecież ofiar w ludziach, a że zapalił się dach kościoła, no to się zapalił jak tysiące innych obiektów. Zapalił się i ugaszono, teraz trzeba wyremontować i po sprawie. Państwo polskie wali dziesiątki mln zł w Rydzyka, to i na Katedrę da, bo kościół kat przecież taki bidny. Nie popadajmy w obłęd.

 13. karp: jeżeli sam tego nie zrozumiesz, nikt inny nie będzie w stanie Ci wyjaśnić…

 14. Dni Gorzowa powinny sie odbyć. Odpowiednie słuzby będą się zapewne zajmowac katedrą przez najbliższe dni. Ale DNi Gorzowa wiążą się z określonymi kosztami i dzisiaj wszystkie zaplanowane imprezy powinny się odbywac zgodnie z planem. Największe szczęście, ze nikt nie ucierpial z powodu pożaru, teraz to juz kwestia oceny zniszczeń i znalezienia środkow na odbudowę

 15. Zgadzam się z Joanną. Dni Gorzowa powinny się odbyć 2.07.17r., dobra okazja do zbiórki na remont Katedry. Chyba pod wpływem emocji decyzja o odwołaniu podjęta pochopnie.Msza na Błoniach – koncert też byłby dobrą decyzją. Nie mamy dni żałoby, na szczęście nikt nie zginął w pożarze.

 16. Ludzie, Dni Gorzowa to impreza masowa, która jak każda inna ma swój plan ewakuacji. W tym przypadku cały plan legł w gruzach przez pożar. Wszystkie służby skupione są na gaszeniu pożaru i ochronie miejsca wokół Katedry. Główna droga w mieście zamknięta. W razie czego – pożaru sceny, wybuchu bomby etc. nie ma kto wszystkiego nadzorować. Pisałam pracę mgr na temat organizacji imprez masowych i nawet sobie nie zdajecie sprawy jak długo trwa ustalenie planu ochrony ludzi i ewentualnej ewakuacji. Nikt z godziny na godzinę nie narysuje nowych mapek i nie ściągnie i nie przeszkoli służb z innych miast 😛

 17. @Ola, hahaha, to co z imprezy mieli ewentualnie ewakułować twoim zdaniem do katedry, a drogi i tak były pozamykane, most itd. No i ta bomba o której piszesz to chyba przywieziona przez urojonych pisowskich uchodźców

  Odwołane DNI GORZOWA to absurd (rozumiem jeszcze koncert w tym dniu) bo strazżacy, policjanci itd muszą być pod katedeą ale w dni następne, to na siłę robienie żałoby.

  Ideologia smoleńska, nas tu pewnie dopadnie w postaci miesięcznic, a może tygodniówek nawet.

  Co do takiej tragedii (pożar) ma zamknięcie np wystawy, teatru, czy innej nawet masowej imprezy oddalonej o kilkaset metrów.

  Jeszcze raz piszę na szczęście nikt nie ucierpiał i szkoda zabytku takiej klasy.

 18. Haha, wieśniaki się obudziły i lament, bo disco polo nie będzie.

  No i dobrze, wybraliście sobie wójta i LdM, no to macie.

 19. Jeszcze jedno, nienawiść starców udzielających się pod tym art. jest przerażająca. Naprawdę boję się starości, nie chcę być tak ograniczony jak wy.

 20. img1.dmty.pl//uploads/201512/1449242686_jvc91n_600.jpg
  img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201408/1408901375_u8j4ue_600.jpg

 21. Zleciało się towarzystwo mające problem z miesięcznicami, rydzykami, prezesami, konstytucją i .uj wie z czym jeszcze.
  A wystarczyłoby zjechać do centrum i zobaczyć że trwa akcja, spod dachu wydobywa się dym, wozy strażackie czuwają w gotowości, miasto jest sparaliżowane.
  Ale nieeee – umpa umpa musi być! Grill i piwko musi być!

 22. 3/4 ludzi chciało koncertów tylko 1/4 płakała nad pożarem. Jacek podjął decyzję dla mniejszości ale rozumiem że jest załamany poza tym względy bezpieczeństwa w sobotę.
  Za to w niedzielę powinny się odbyć. A te sobotnie za tydzień.
  Ze stoiskami z żarciem przesadzili nigdy jeszcze nie było tyle smrodu cebuli ludzie jak świnie się tym obżerali i żłopali piwsko. Na Romane Diversa też. Żenada jakich mamy mieszkańców ale co się dziwić jak tu nie ma szkoły wyższej to jak ma być inteligencja. chłopo-robotniczy Gorzówek z 2 zabytkami – kościół i fragment murów miejskich.

 23. Gorzowianie, jest mi wstyd za Was tu piszacych,ile jadu,ile zlosci…..!!!!! Ja ogladajac w telewizji jak pali sie katedra plakalam….Tak plakalam ,to taki ludzki odruch…

 24. Jak jan papież 2 ręke podniósł to ludzie też wiwatowali. I nie wiedzieli czemu. Po to jest edukacja zeby ludzie byli wyksztalceni i nie byli ciemniakami ktorymi mozna manipulowac.

  A w Gw dominuje marka przystan bo po co w sam raz dla edukacji. Jest spór starych i ustawionych znajomosciami promowanymi w mediach z młodymi
  zdolnymi ktorym pokazuje zie drzwi musza wyjezdzac na Zachod i do wiekazych miast.

  Nie będe juz tutaj wnikał w korzenie i historie chrześcijanstwa chus itd albo same poczatki jak wykorzystali historie poczciwego cieśli dla budowy największej mafii na swiecie z siedzibą w Watykanie calym ze złota.

 25. No i co wam się stało jak nie odbyła się jedną impreza?Nie jestem zagorzałą katoliczką ale nie wyobrażam sobie żeby bawić się w czasie gdy tak wiele osób walczy o naszą Katedrę.A prezydent,który sam jest strażakiem miał się zająć waszą imprezą czy być z kolegami strażakami.Żałosne.Zdążycie się napić i pobawić na innej imprezie.

Dodaj komentarz