Czy miasto dobrze przygotowało się do zmian w zbiórce śmieci?

11:40

9 stycznia 2018

Anna Przybylak

Dziennikarka Radia Gorzów (Visited 5 605 times, 1 visits today)

Nowy regulamin odbioru odpadów komunalnych w Gorzowie został prowadzony przede wszystkim po to, by zredukować śmieci nieposegregowane i odzyskiwać jak najwięcej surowców wtórnych. Przypomnijmy, od niedzieli w Gorzowie śmieci dzielimy na pięć, a nie jak do tej pory – na trzy frakcje. Ma to też w rezultacie zmienić niezbyt dobre statystyki w województwie – mówi Bartosz Lewicki z Grupy Eneris, odpowiedzialnej w naszym mieście za selekcję.

Mieszkańcy o nowych zasadach segregacji wiedzą, ale ich opinie co do tego, jak MG-6 do rewolucji się przygotowało, są podzielone.

-Dajemy sobie miesięczny okres przejściowy na wdrażanie nowego systemu – powiedziała dzisiaj podczas konferencji prasowej Katarzyna Szczepańska, dyrektor Biura MG-6.

Nowe pojemniki nie zostały jeszcze ustawione we wszystkich częściach miasta. Ma to związek ze zmiana operatora np. na Dolinkach, Górczynie czy na Manhattanie. Mówi Tomasz Bielański z Eneris Surowce.

Dodajmy, że na terenie Gorzowa i pięciu ościennych gmin, według deklaracji – 80 procent mieszkańców chce segregować odpady, a 20 procent nie.

(Visited 5 605 times, 1 visits today)

7 myśli na temat “Czy miasto dobrze przygotowało się do zmian w zbiórce śmieci?”

  1. śmietniki ,znaczy kubły- powinny być własnością miasta ,a nie firm wywozowych – o ile mniej wtedy kłopotów z zabieraniem starych a stawianiem nowych , ,ale to chyba za trudne dla naszych rządzących

  2. ciekawski….już dawno o tym pisałem…no ale to jak grochem o ścianę…takie pomysły to radni powinni wysuwać no ale co oni mogą…dietę pobrać i tyle. W odpowiedzi na postawione pytanie,jedyne do czego miasto jest dobrze przygotowane to Dni Gorzowa i inne imprezy.Poza tym nic nie jest dobrze.

  3. Teraz śmieci nie wrzucamy do pojemników tylko będą leżały na stosie w workach. Będzie piękniej.

  4. Kolejna rewolucja śmieciowa zapowiada się pięknie. Okres przejściowy i znowu syf w altanach śmietnikowych (przepełnione kosze i góry śmieci).
    Dla „ułatwienia” segregacji, zmiana kolorów. Papier był do żółtego, teraz do niebieskiego. Szkło było do niebieskiego, teraz do zielonego. Bio było do zielonego, teraz brązowy. Gratuluję.

  5. Tak jechałem przez osiedle i te stosy różnokolorowych worków leżą. Bardzo estetycznie. Wygląda jak strajk śmieciarzy. Dobrze ze teraz zima to mniej szczurów i robactwa, ale co będzie w lecie?

Dodaj komentarz