Co się działo podczas sesji?

20:18

31 stycznia 2018

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 5 183 times, 1 visits today)

200 tysięcy na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku SP 1, uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta dla obszaru pomiędzy ulicą Poznańską a Sulęcińską czy decyzja w sprawie założenia Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy – to najważniejsze decyzje podjęte w środę przez gorzowskich radnych.

Największą dyskusję wywołała jednak interpelacja radnych PiS związana z programem Mieszkanie Plus. Mówi przewodniczący klubu PiS Paweł Ludniewski.

Przyczyny takiej decyzji wyjaśniał radnym wiceprezydent Radosław Sujak. Długo rozważaliśmy taką możliwość, zdecydowały względy finansowe, choć nie tylko. Jak wyliczał Radosław Sujak, dobiegający końca remont ponad stu trzynastu mieszkań socjalnych i komunalnych kosztował około 3 milionów 600 tysięcy złotych, a budowa pięciu nowych budynków ze stu czterema mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus to koszt ponad 13 milionów – mówił wiceprezydent:

Rada zdecydowała także o uporządkowaniu terenu pomiędzy ulicą Poznańską a Sulęcińską. Po trzech latach prac powstał plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Przewiduje głównie zabudowę jednorodzinną, nową drogę miejską i niewielki teren rekreacyjny. – Nasza decyzja była jednogłośna – mówi radny Gorzów Plus Patryk Broszko

Radni przyjęli także stanowisko przygotowane przez kluby: Platformy Obywatelskiej i Gorzów Plus, a dotyczące wynajmu nisz pod gorzowską estakadą. W stanowisku Rada zwraca się do zarządu PKP o kontynuację umowy wynajmu nisz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Jak czytamy w stanowisku, „tylko takie rozwiązanie gwarantuje, iż najemcami nisz będą podmioty, których działalność nie będzie sprzeczna z charakterem bulwaru oraz oczekiwaniami władz Gorzowa, a zwłaszcza oczekiwaniami mieszkańców i turystów”. Radni PiS nie poparli stanowiska. Ich zdaniem jest ono przedwczesne, tym bardziej, że PKP zapowiada, że nisze wynajęte zostaną dotychczasowym przedsiębiorcom za niższe pieniądze.

(Visited 5 183 times, 1 visits today)

2 myśli na temat “Co się działo podczas sesji?”

  1. „Nasza decyzja była jednogłośna – mówi radny Gorzów Plus Patryk Broszko”

    A jaka mogła być? Przecież wy się na tym nie znacie. Co wam Szymankiewicz powie, musicie uwierzyć. Byłem raz świadkiem uchwalania mpzp, to wiem jak to wygląda. Plan był dla prywatnej działki, sporządzenie planu było opłacone przez prywatną osobę, działka jest położona w całości na obszarze Natura 2000. Burmistrz przedstawiając projekt mpzp radnym, powiedział, że działka jest gminna i nie ma na niej absolutnie żadnej chronionej przyrody. Radni z klubu poparcia burmistrza mpzp uchwalili, a wojewoda Hatka (PO) wiedząc o wszystkim mpzp opublikowała w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego i jest to teraz obowiązujące prawo miejscowe. Obszar Natura 2000 jest zgodnie z tym prawem miejscowym niszczony i zabudowywany. Zgodnie z prawem EU, kiedyś wszystko trzeba będzie rozebrać, i przywrócić stan poprzedni, a właścicielowi wypłacić odszkodowanie z kasy gminy. Ale to już będzie inny Burmistrz i inni radni.

  2. No ale nic o Stali Gorzów? 🙁 Niedługo zacznie się sezon a radni nic nie myślą o wsparciu naszej ukochanej Staleczki! Nie ma tam jednego mądrego, co by pomyślał, że w roku wyborczym trzeba Staleczce wsparcia udzielić? W takim Tarnowie to radni nawet Msze Święte za kilkanaście tysięcy za zwycięstwo swojego klubu zamawiali.

Dodaj komentarz