Biurowiec Stilonu przy ul. Walczaka nie zostanie wyburzony. Zmienił właściciela i czeka go remont [zdjęcia]

15:26

9 listopada 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: f.praski@radiogorzow.pl (Visited 14 777 times, 1 visits today)

Elżbieta Kobelak

Dziennikarka Radia Gorzów 95,6 FM. E-mail: e.kobelak@radiogorzow.fm. Tel. 95 725 82 61. (Visited 14 777 times, 1 visits today)

Z biurowca Stilonu przy ulicy Walczaka usuwane są elementy wyposażenia. Wydawać by się mogło, że to początek rozbiórki budynku, którą zarząd Zakładów Włókien Chemicznych Stilon rozważał już na początku roku. Jednak jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, budynek zmienił właściciela, a prace związane są z remontem.

W przyszłości mają znaleźć się tu biura i mieszkania:

Informacja o pracach budowlanych pojawiła się na facebookowym profilu Gorzów Wczoraj. W komentarzach mieszkańców można przeczytać prośby do magistratu, aby urzędnicy zadbali o jak najwięcej pamiątek związanych z tym miejscem. Chodzi tu o charakterystyczne neony.

Dyrektor wydziału promocji i informacji gorzowskiego magistratu zapewnia, że miasto podjęło już pierwsze kroki, by pozyskać pamiątkowe symbole dawnego Stilonu:

Nasi reporterzy na bieżąco zbierają informacje. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

biurowiec Stilonu, początek remontu, fot. Filip Praski (2) biurowiec Stilonu, początek remontu, fot. Filip Praski (3) biurowiec Stilonu, początek remontu, fot. Filip Praski (4) biurowiec Stilonu, początek remontu, fot. Filip Praski (5) biurowiec Stilonu, początek remontu, fot. Filip Praski (6)

(Visited 14 777 times, 1 visits today)

16 myśli na temat “Biurowiec Stilonu przy ul. Walczaka nie zostanie wyburzony. Zmienił właściciela i czeka go remont [zdjęcia]”

 1. co tam promocja.
  Wieżowiec trzeba wyremontować bo to ważny biurowiec dla małych firm.

 2. A czy aby ten budynek jak nasz szpital nie jest obudowany azbestem?Technologia budowlana taka sama.

 3. Takie biurowce z tanimi lokalami do wynajecia ratuja mala przedsieboorczosc.

  Jest watral, na bulwarze ten blok na piaskach po Gobicie i w Pomorskiej taki podobny.

  Ursusa szkoda. Tam sa anteny nawet nie mozna zburzyc. A ten Stilonowski trzeba ratowac!

  I jeszcze przemyslowke mogli wykorzystac

 4. do tego pomiota prlowskiego chorążego.to jest wykupiona własność prywatna.rozumiesz to daunie?

 5. Jeżeli jeszcze coś najsrasz na firmę G………em to licz się chłopaczku z kosztami.Co za debilizm ze strony pani ,która nie wie kto będzie placił podatki.

 6. Byłoby dobrze, aby nie zniszczyć neonu, który znajduję się na szczytowej ścianie biurowca. Bo to jednak istotna pamiątka naszej – nie tylko Stilonu, ale całego miasta – historii. 🙂

 7. Dokładnie, neon do naprawy i ocalenia. Miasto powinno podjąć kroki aby go przejąć, naprawić i zamontować gdzieś w centrum jako pamiątkę.

 8. Szkoda, że dziennikarzom nie chciało się bardziej postarać i popracować, aby ustalić nowego właściciela. Amatorka..

 9. Tak ten wieżowiec to symbol miasta ,jeśli się tylko da ,należy ten symbol STILON zachować właśnie tu jest historia ludzi pracy , całymi rodzinami tam pracowali,całe swoje zawodowe życie

 10. Do wszystkich lajkoników:Ten obiekt ma prywatnego właściciela.Jest nią firma ,której nazwe ktoś prawie Wam przedstawił.Jak widzicie prowadzony jest remont.Neon jest niesprawny i pewnie wyląduje na wysypisku.Nie wiem co na to właściciele wieżowca ale pewnie ktoś może sobie odkupić.Być może jednak neon zostanie ożywiony i pozostanie jako duża atrakcja tego budynku…….kto wie…kto wie……

 11. Zrobia tam hostel dla ukraincow. Jakie neony? Jaki zabytek? To jest Gorzow. Miasto beznadzei i brudu.

 12. Kto jest inwestorem? Interesuje mnie mieszkanie w tym obiekcie.

Dodaj komentarz